pc health monitor

windows 8.1 arama yerine pc healt yazıyorum tıklıyorum girmiyor görev çubuğuna sabitledim tıkladım yine girmiyor sebebi nedir acaba ?

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O çalışmıştır ve sen farkedememişsindir. Monitör uygulamaları doğrudan pencere olarak açılmazlar, ekranın sağ alt köşesinde (saat-takvim yanında) tray'e (tray=tepsi) yerleşirler; background'da (background=arkaplan) vazifelerini ifa ederler. Oradaki bayrağın yanında tik var, o tiki tıkladığında göreceksin.

    Pencere olarak açmak istersen tray'deki ilgili ikona tıklayarak açabilirsin.

    Edit: Eğer başlangıçta çalışan programlar arasında varsa ve orada etkin görünüyorsa hiç merak etme, arabirim açılmasa bile o arka planda çalışıyor demektir; gerekli hallerde sana ilgili mesajlar vererek kendini gösterir.  Bazı arka plan çalışma özellikli programların çalışma sistemleri bu şekilde olabiliyor.

    Alttakimi?..

    TOSHIBA PC Health Monitor güç tüketimi, pilin sağlığı ve sistem soğutma gibi bir dizi sistem işlevini ileriye dönük olarak izler ve önemli sistem koşulları hakkında size bilgi verir.

    Etkinleştirmeye / devreden çıkartmaya izin vermek üzere Sabit Disk Sürücüsü Koruması özelliklerini açmak için (önerilmez):

    1. Başlat menüsünü tıklayın.
    2. Arama alanına "Health" yazın.
    3. Arama sonuçlarında "PC Health Monitor" seçeneğini seçin.
    4. TOSHIBA PC Health Monitor açılır ve bilgisayarınızın genel sağlığı görüntülenir.

    5. Resimlere tıklanırsa yeni bir pencere açılır ve o işlevin durumu görüntülenir. "Sabit Disk Sürücüsü 3B Sensoru" tıklanırsa yukarıda açıklanan Sabit Disk Sürücüsü Koruması özellikleri açılır.

    Bu ise, daha önce kurmuş olduğunu kaldır ve yeniden kur.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10426796_656166894502709_2754100167511222303_n.jpg?oh=5153a3bdee0bd4341d9269a2d86a6634&oe=54D24C15  tıkladığımda bunlardan bişey yok burdan sonrasını anlatırmısın ?

      efecan375 efecan375 (9)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Orada görünenlerden monitör simgeli olanların üzerine mouse ile geldiğinde nasıl bir yazı/isim çıkıyor, ona bak. Monitör sismgeli iki adet var ve bunlardan biri olması lazım. Eğer bunların ikiside değilse bu halde farklı bir problem mevcut demektir. Önce dediğime bir bak bakalım. Bu simgelerin ne olduklarını tıklayarakta öğrenebilirsin. temmuz 9 yıl önce
      • Eğer bunların ikiside değilse gerçektende dediğin gibi program başlamamış olabilir. Bu durumda 1- bir kezde yönetici olarak çalıştırmayı dene. 2- Yine açılmazsa programı önce kaldır ve sonra bu defa uyumluluk ayarlarıyla yeniden kur. Uyumluluk ayarlarında Windows 7 ve xp, her ikiside sırayla denenmelidir. Uyumluluk ayarları program kaldırılmadanda program exe dosyası veya kısayolu özelliklerinden yapılabilir ama kaldırarak yeniden kurmak daha iyi sonuç verecektir. Ama o bahsettiğim iki simgeden biri programa ait ise bunların hiçbirine gerek kalmaz. temmuz 9 yıl önce
      • altında iki noktalı monitr işaretleme aygıtı diğeri ise alakasız bişey yönetici olarak çalıştırdım olmadı efecan375 9 yıl önce
      • İşaretleme aygıtını anlayamadım. Aç onu nedir bir bakalım. Ayrıca mavi-beyaz renkli bir ikon var (bluetooth ikonunun altında olan) ve onun ne olduğunu anyamadım (gözlerim iyi seçmiyor). Belki o da olabilir, bakmalısın.. temmuz 9 yıl önce
      • Tam ismi nedir? Toshiba PC Health Monitor'mü yoksa Free PC Health Monitor'mü? Görev Yöneticisi'nden başlangıçta çalışan programlarda görünüyormu ve orada görünen şekli "etkin"mi? temmuz 9 yıl önce
      • Görev Yöneticisini açmak için görev çubuğunun en solunda başlat düğmesi (windows ikonlu) üzerinde sağ tık menüsünde Görev yöneticisi üzerine gel ve tıkla. temmuz 9 yıl önce
      • Eğer başlangıçta çalışan programlar arasında varsa ve orada etkin görünüyorsa hiç merak etme, arabirim açılmasa bile o arka planda çalışıyor demektir; gerekli hallerde sana ilgili mesajlar vererek kendini gösterir. Bazı arka plan çalışma özellikli programların çalışma sistemleri bu şekilde olabiliyor. temmuz 9 yıl önce
      • tıklıyorum yine açılmıyor o dediğim altında 2 noktalı monitor ise tıklamak için parmakla vur pointing device ayarları şıkları çıkıyor ona tıkladığımda bide başlangıçtata pc health monitor yok arka plandada çalışmıyor anlamıyorum bu proğram neden çalışmıyor efecan375 9 yıl önce
      • Bu programın linkini bana gönder. Bende download ederek kendi PC'me kurayım ve gerekli incelemeyi yapayım. Sonra sana bilgi veririm temmuz 9 yıl önce
      • Bu arada sorayım, Denetim Masasında Programlar altında Program Kaldır bölümünde bu program ismi mevcutmu? Mevcut ise programı oradan kaldır ve yeniden kur. Bu defa sağ tık menüsünden yönetici yetkisiyle ve uyumluluk ayarlarıyla (Windows 7 olabilir).. temmuz 9 yıl önce
      • Program linkini bana gönder yazmışım. Yani buraya mesaj olarak yaz.. temmuz 9 yıl önce
      • "..Ayrıca mavi-beyaz renkli bir ikon var (bluetooth ikonunun altında olan) ve onun ne olduğunu anyamadım (gözlerim iyi seçmiyor). Belki o da olabilir, bakmalısın" DEMİŞ VE SORMUŞTUM CEVAP VERMEDİN. temmuz 9 yıl önce
      • cevabını vereyim onun adıda toshiba tempro ama ben sana neyin linkini atayım pc healt monitordan bahsediyorum bunun linkini atamamki sana ? efecan375 9 yıl önce
      • Tamam ben bulurum linkini ama Toshiba marka dışındaki PC'lere kurulurmu bilemem. Bir araştırayım önce, sonra sana yazarım. Diğer sorularımı yine atladın. Hepsine cevap verirsen çözüm daha kolay olur. Yani hem hepsini cevaplamalısın hemde tüm söylenenleri yapmalı, denemelisin temmuz 9 yıl önce
      • cevabını veriyorum bulutut :D altındaki toshiba tempro efecan375 9 yıl önce