Pc hızı nasıl yükseltilir?

Pc hızını nasıl hızlandırabilirim?

PC hınızı arttırmak için hangi programı kullanmalıyım?  Veya ne yapmalıyım?

Yardımcı olursanız sevinirim (Özellikle @temmuz hocam )

ahmet5847 ahmet5847 (92)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Bir PC'de performans artışını sağlamak için @turansmsk10 tavsiyesi "Güç Seçenekleri" ayarlarından faydalanabilinir fakat istenilen/arzu edilen performansın elde edilebilmesi için esas ve ilk olarak bu ihtiyacı karşılayabilecek donanımsal özellikler olmalıdır; yetersizlık hallerinde gerekli donanım yükseltmelerine gidilmelidir (Upgrade). İkincisi yazılımsal olarak ihtiyaçları karşılayabilmelidir (İşletim sistemi ve programlar/uygulamalar), ihtiyaç hallerinde gerekli yazılımsal yükseltmelere gidilmelidir (Update). Son olarak PC daima paroblemsiz ve bakımlı olarak tutulmalıdır:

    Windows ve/veya genel olarak PC problemlerinde ilk ve öncelikli çözüm arayışları neler olmalıdır?

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      • @ahmet5847 bi bak turansmsk10 7 yıl önce
      • @turansmsk10 pc performans artırlması seçenek 1 de bilgisayarım için en iyi olan windowsu seçin seçeneğini devre dışı bırakıyorsunuz belki biraz pc yi hızlandırabilirsiniz fakat windows özeliklerinin çoğu bu seçenekte çalışmayacak o sebepten windows orjinal halini bozmadan pc performasnsı nasıl artırılır o şekilde seçenekler sunmak gerekir örnek olaraak virüs taraması veya gereksiz çalışan programların kapatılması gibi vs candan 7 yıl önce
      • @alattin hocanın paylaşımlarını inceliycek olursanız daha yaralı bilgiler sunmuş olursunuz candan 7 yıl önce

      Öncelikle sistem le alakalı bir şey sistem özelliklerini yaz bakarız çaresine

      fıratdogan fıratdogan (3)
      7 yıl önce cevaplandı

        Sistem 64 -bit win7 ekran kartı amd raedon 4600 1gb ram 4 gb ram   667 mhz (1333)    işlemci 4 çekirdekli amd 3.00 ghz

        ahmet5847 ahmet5847 (92)
        7 yıl önce cevaplandı

          Antiviruslerle tarat bu programlarla taratabilirsin.360 Total security, combofix, adwcleaner,hitman pro hepsiyle tarattiktan sonra normal bakım programlarıyla tarat.AdvancedSystemCare, Ccleaner, WiseCare365 (Bilgisayarı her açtığında bu üç programla taratmani öneririm.)

          Driverleri güncel tut bunun için DriverBooster kullanabilirsin.

          Kasanın içini açıp güzelce tozunu al.

          Son olarak da Windows 10 kullan derim.

          ardahd ardahd (631)