Pc için şeçtiğim parçalar birbirlerine uyumlumu

Anakart : Msi A68 Hm e33 v2

Ekran Kartı : gigabyte nvidia geforce gt420

Ram : kingston hyperx fury blue 8gb ddr 3 1600 mhz

İşlemci : amd athlon x4 845 quad core

Disk : toshiba 1tb 7200 rpm

Kasa : aercool gt black edition 500w powersuply

Not : bide power suply yeterlimidir ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürker

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

  • Anakart : Msi A68 Hm e33 v2 Ekran Kartı : gigabyte nvidia geforce gt730 1gb Ram : kingston hyperx fury blue 8gb ddr 3 1600 mhz İşlemci : amd a10 7870 + r7 Disk : toshiba 1tb 7200 rpm Kasa : aercool gt black edition 500w powersuply malgibiolan 6 yıl önce
  • Bu nasıl veya 1000 tl civarı güzel bir pc önerirmisiniz malgibiolan 6 yıl önce
  • Toplama pc 1000 tl civarı lazım çünkü bişeyler daha almam lazım malgibiolan 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Hayır parçalarınızın bazıları uyumsuz ve gereksiz. Bu parçalar ile bir bilgisayar toplayamazsınız. Örneğin anakartınız APU destekli bir anakart ve yazdığınz işlemci APU değil. Bunun yanı sıra ekran kartınız harici ancak verdiği güç APU işlemcinizin içindeki ekran kartına benzer olacaktır. Bu da gereksiz olacak.

Sanırım amacınız fiyat/performans bir sistem toplamak. Seçtiğiniz sistemdeki işlemcinizi Socket FM2 uyumlu bir işlemci ile örneğin A10 serisinden bir işlemci ile değiştirin ve aldığınız ekran kartını listeden çıkartın veya daha güçlüsünü ekleyin.

Ayrıca aldığınız power suplly yeterli olacaktır.

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce cevaplandı

  • @ismailsarp Anakart : h110m pro Vd işlemci : intel boxed pentium g4560 ram malgibiolan 6 yıl önce
  • Corsair 8gb ddr4 2400mhz (2133 ) malgibiolan 6 yıl önce
  • Ekran kartı : Rx460 asus dual. Disk : toshiba 1tb 7200 rpm kasa : tx K3S 400W SP malgibiolan 6 yıl önce
  • Üzgünüm karışık oldu klavye yeni uygulamada malgibiolan 6 yıl önce
  • @malgibiolan evet bu söylediğiniz parçalar uyumlu ancak kasayı 400 watt dan daha biraz daha yukarı çekin. (Yetebilirde tam emin değilim ancak ekran kartıyla birlikte sıkıntı olmasın diye yukarı çekilmeli diye düşünüyorum). Ayrıca teknobiyotik.com sitesinin hazır sistemlerine bakın. Çok iyi hazırlanmış fiyat/performans bilglisayarları var. Bilgisayarları gayet güzel topluyorlar. ismailsarp 6 yıl önce