PC im %100 disk kullanımı gösteriyor SSD kullanıyorum.Hiçbir eylemde bulunamıyorum çok yavaşlatıyor

Pc açılma süresi 10sn olması gerekirken,uygulamalarla 10dk civarı oluyor.Neden olduğu hakkında bariz bir şey de göremedim.

Herhangi bir eylemde bulunmadığım zaman %2-%5 arası gidip geliyor fakat windows menüsüne girince bile 100 e fırlıyor PC aşırı yavaşlıyor.Virüs yok,daha önce format atmıştım düzelmişti fakat birkaç ay sonra yine aynı sorun çıktı.

Pc nin donanımları da gayet yeterli windows10.alalı nerdeyse bir yıl oldu 3 kere reset falan denedim bulamıyorum.

Windows update leri de tam yaptım.Vatan yetkililerine sormuştum ve bana windowsun güncellemeleri yapabilir demişti hepsini yaptım yapım aşamasında bir kesinti olursa da sana sıkıntı çıkarır dedi.

yigitto yigitto (1)
2 yıl önce sordu

  • SSD kaç gb? Sistemde kaç gb RAM var ve işlemci marka modeli nedir? Bu bilgileri verebilir misiniz? xbedirhanx 2 yıl önce
  • 480gb crucial BX500 SDD - 1 tane 8gb RAM - İntel core i5 10400f soket 1200 10.nesil yigitto 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sistemde başka disk var mı? SSD marka model belirtir misiniz?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce cevaplandı

  • Hayır sadece SSD crucial 480gb BX500 yigitto 2 yıl önce
  • BX500 kronik sorunlu bir disk. Diski internette arattığımda birçok konu gördüm aynı soruna sahip. @yigitto hydra 2 yıl önce
  • Peki ne yapabilirm, bu dönemde yok yere SSD almak ne kadar mantıklı yigitto 2 yıl önce
  • tekrar formatlamayı deneyin, kronik sorunlu olduğu için çözüm olacağını zannetmiyorum @yigitto hydra 2 yıl önce
  • yeni SSD alıcam demek :( yigitto 2 yıl önce

Merhaba, bu konu hakkında daha önceden uzmanim.net youtube kanalı üzerinden bir video paylaşlaşılmıştı, dilerseniz aşağıdaki linkten videoya gidebilirsiniz.

darkcrak darkcrak (5168)
2 yıl önce cevaplandı

  • Evet zaten forum'a o videdan ulaştım ama yardımcı olmadı, yine de teşekkürler yigitto 2 yıl önce