Pc kapatıyorum çalışmaya devam ediyor. Bilgisayar kapanmıyor.

Merhaba uzmanım net ailesi öncelikle benim yeni başlayan şöyle bir sıkıntım var, bir gün her zaman ki gibi bilgisayarımı kapattım ama 5dk geçmesine rağmen kasa hayla çalışır durumdaydı. Böyle bir sorun ile karşı karşıyayım her zaman bilgisayarı kapatmak için kasanın kapatma tuşuna 5 saniye basılı tutup öyle kapatıyorum onun haricinde kapanmiyor.(Uyku moduna alıncada aynı durum ile karşı karşıyayım).-WİNDOWS 10 21h2-

muhammed67 muhammed67 (1)
1 yıl önce sordu

  • PC zombi olmuş... ahmet23 1 yıl önce

Toplam 2 Cevap

  • Windows'unuz güncel mi, güncellemeleri düzenli olarak alıyor musunuz?
  • Sistem donanımızın sürücüleri ve BIOS versiyonu güncel mi?

Yukardaki sorulara cevap verirseniz çözüm sürecini hızlandırmış olursunuz. Konuyu araştırdığımda alttaki yöntem ile sorunu çözen kullanıcıların olduğunu gördüm. Bu yöntemi bir deneyin, sorun hala devam ediyorsa tekrar yazın.

Adımları izleyerek ilgili ekranı açın.

  1. Denetim Masası
  2. Sistem ve Güvenlik
  3. Güç Seçenekleri
  4. Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin

Bu ekrandan "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" yazısına tıklayın.

Alt tarafta "Hızlı başlatmayı aç (Önerilen)" yazan yerin tik işaretini kaldırın ve kaydedip çıkın.

pinhan pinhan (142)
1 yıl önce cevaplandı

  • @pinhan yanıt verdiğiniz için teşekkürler dediğinizi yaptım fakat gene aynı durum pc ekranı kapanıyor ama kasa fan sesleriyle çalışmaya devam etmekte . (pc ye yeni format attıgım için sürüm vb. herşey günceldir. muhammed67 1 yıl önce

Sorun gidericiyi denedin mi?

Denetim Masasında "Diğer sorunları gider" diye arama yap. Açılan sorun giderciden "Güç" seçeneğini bul ve çalıştır.

Sorun devam ederse bize bilgi ver. Başka çözümler yazalım

murat murat (12492)
1 yıl önce cevaplandı

  • @murat yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim dediğinizi yaptım fakat herhangibir sonuç ile karşı karşıya kalmadım farkli çözüm yolları varmı acaba ? muhammed67 1 yıl önce