PC kendiliğinden ısınma olmadan kapanıyor.

2 yıl önce pc topladım ve 3 ay önce garantiye verdim. 2 ay sonucunda içindeki tüm parçalar anakart hariç hepsi sıfır geldi ve ekran kartına iade kararı verildi. Ekran kartını günümüzde güncel ve güçlü bir ekran kartı ile yükselttim. ASUS Radeon R9 270X DC2T 2GD5 model bu. PC AMD işlemcili. fx serisi 8150 model. İlk aldığımda işlemci fanı yetmediği için ayrı fan aldım ve ısınıp kapanma sorunu vardı ortadan kalktı. Şimdi ise ısınma olmadan kendiliğinden pc den yapmış olduğum işlemle doğru orantılı olarak kendiliğinden kapanıyor. Mesela sadece internet için açtıysam 1-2 saat açık kalıyor. Ama oyuna giriyorsam 10 dk içinde kapanıyor. Tabi bazen de pc açtıktan 2-3 dk sonra kapandığı da oluyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba.? Isınma olmadan kapanıyor. Power supply ile alakası olabilir mi ? Çünkü pc kapandıktan sonra power supply aç kapa tuşunu kapatıp açmadan yani elektrik akımı yenilenmeden pc açılmıyor. Acaba ekran kartım kasaya ağırmı geliyor. Tabi benimki sadece bir fikir siz elbette daha iyisini bilirsiniz. Ekran kartımın driverını yüklediğimdeki otomatik ayarları. Fan hızıyla da alakası olabilirmi ?

anil1940 anil1940 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    merhaba sorununun power sublyden ekran kartınızın işleme başladığında ramı ve cpu yu fazla kullanmaya başladığında sistem kendini kapıyor mevcut power subly niz kaç watt? 350 civarında ise 750 tercih ediniz derim değiştirirseniz sorun düzelir.saygılarımla

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      bazı arkadaslar ram lerimin çakıştığından olduğunu söyledi 4+4  8 gb ramim var. Birini çıkardım fakat buda çözüm olmadı. Power subly 600 lük benim. Ve fanıda çalışıyor. Bu arada ilginiz için teşekkürler başka neyden olabilir sizce. Eğer işlemci ısınsa işlemci fanının yetersizliğinden dicem ama sıcaklık olmadan kapanıyor kendiliğinden :S

      anil1940 anil1940 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • dediğim gibi voltaj yeterli olmuyor ekran kartınızın modeliyle alduığınız firmaya sorun yada kullanım klavuzunda kutudan çıkan belgelerde mininmum kaç watt enerji ile çalışabileeceği yazar.sizin sorununuz ram veya başka bir şey değil voltaj yetmezliği.çözüm ise yeni power subly 1000 watt rahat rahat çalıştırır ve sistemde diğer donanımlarada yer verir... laboustasarim 9 yıl önce
      • 700 lük power da denedim fakat yine sorunum çözümlenmedi. Wattan kaynaklandığını düşünmüyorum açıkçası. Başka neden olabilir acaba ya. anil1940 9 yıl önce

      Merhabalar aynı sorun bendede mevcut "m5097 anakart"   "R9 270x ekran kartı"   "700 watt power subly" kullanıyorum .... pazertesi servise götüreceğim gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri

      dasgin dasgin (1)