PC'me format atmacağım. Fakat SSD görünmüyor. Sadece HDD görünüyor.

Merhaba,

Freedos bilgisayar aldım. İştelim sistemi kurarken SSD görünmüyor. Sadece HDD görünüyor. Mecburen HDD'ye kurmak zorunda kaldım. Kurulum sonunda Bilgisayarım'da da görünmüyor. SDD nasıl aktifleştirilir?

Bilgisayar linki: https://www.hepsiburada.com/hp-15-da2023nt-intel-core-i5-10210u-4gb-1tb-128gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-9ct89ea-pm-HB00000RYY90

ferhatcelik ferhatcelik (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bildiğim kadarıyla burada görünmesi gerekirdi ancak görünmüyor. BIOS'a girip bir bakın BIOS SSD'yi görüyormu. Nasıl anlatsam bilemedim şimdi, BIOS'a girip bakmanız lazım BIOS'un SSD'yi görüp görmediğini, Laptobun BIOS'unu bilmediğim için anlatamıyacağım nasıl bakılacağını.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bazen ssd ile hdd çakışıyor bu yüzden ssd yi görmüyor :/ darkcrak 3 yıl önce
    • Fakat ssd nin yerini değişirse hdd ile sorun düzelebilir @hydra darkcrak 3 yıl önce
    • Çözümü nedir peki? ferhatcelik 3 yıl önce
    • SSD ile HDD Çakışması yaşanamaz, yaşanmaz. Hele bir laptop ta. Kaldı ki bazı üreticiler hala laptop kapağını açmanıza izin vermiyor. @ferhatcelik çakışma gibi bir durum yok. BIOS'a girin SSD Görünüyorsa BIOS'ta bakarız çaresine. hydra 3 yıl önce
    • Bios SSD yi görmüyor. @hydra ferhatcelik 3 yıl önce
    • BIOS SSD'yi görmüyorsa durum vahim. Satıcıyla irtibata geçin. hydra 3 yıl önce