Pc'nin arama yeri bozuk!!!

Benim pc windows 10 ama bu sıralar pc mın arama yeri bozuldu neden bilmiyorum ama yardımcı olurmusunuz ve ss atim dicem arama yerine giremedigim icin ss atamiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun genel bir sorun, çoğu windows 10 kullanıcısı şu an bu sorunu yaşmakta çözümü ise aşağıda;

    Çözüm 1 ;

    " LİNK " Bu dosyayı indirin ve sağ tıklayıp birleştir tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatın

    Çözüm 2 :

    Windows + R kombinasyonu ile çalıştır'ı açıyoruz ve regedit yazıyoruz.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

    Bu kısıma geliyoruz ve boş bir yere sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 Bit) Seçeneğine tıklıyoruz.

    Oluşan değerin ismini BingSearchEnabled yazıyoruz ve sağ tıklayıp değiştir diyip 0 yazıyoruz ( Varsayılan 0 Zaten )

    Bu işlem bittiken sonra aynı şekilde CortanaConsent adlı değeri 0 yapıyoruz.

    Bu işlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın!

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 işletim sisteminde bu aralar görülen bir sorun bu. Windows 10 arama bölümüne bir şey yazınca boş bir ekran geliyor. Ayrıca Windows gezgini içinde de arama yapmak mümkün olmuyor.

      Bu Windows 10'daki bir bug. Yani yazılım hatası. Bing Arama motoru entegrasyonundan kaynaklanıyor. Çözüm için Bing Search'ü devreden çıkartmak gerekiyor.

      Çözüm için https://download.bleepingcomputer.com/reg/disable-bing-search.reg buradaki dosyayı indir ve  çift tıkla. Daha sonra  Daha bir uyarı gelirse Evet seçeneğini tıkla.

      Kayıt girdisi başarı ile kaydedildi dedikten sonra bilgisayarı yeniden başlat. Şimdi Windows 10 arama çalışmıyor sorunu çözülmüş olacak.

      Microsoft bununla ilgili bir yama çıkartacaktır. Yama çıkarana kadar bu işlem senin sorununu çözer.

      murat murat (12492)
      4 yıl önce cevaplandı

      • hyrdra yardımcı oldu tesekkur ederım. abdullah53 4 yıl önce