Pc nin performansını nasıl arttırabilirim?

Merhaba, bilgisayarım windows 8.1, özellikleride fena değil ancak son zamanlarda bilgisayarım çok yavaşlamaya başladı. Açılırken siyah ekran oluyor ve yaklaşık 1 dakika boyunca parola ekranının gelmesini bekliyorum, birçok uygulamada yanıt veymiyor hatası ile karşılaşıyorum ve bu bir zamandan sonra epeyce can sıkıyor. Bilgisayarımın performansını arttırmak için neler yapabilirim?

En kısa sürede cevaplayacağınızdan eminim :)

mehmetkaan mehmetkaan (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • temmuz bey vermiş olduğunuz linkteki komutları bende denedim komutta restart yazdı yeniden başlarken Scanning and repairing drive (C::): 11% complete de kaldı ilerlermi yani işlem tamamlanıp açılırmı laptop efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Beklemelisin. Bir süre sonra aniden %100 olacak ve tamamlanacak, merak etme @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce

    Öncelikle genel temizlik yöntemlerini denemelisin;
    Küçük yöntemler:

    CCLeaner programını indirmek ve kurmak, kullanmak.
    Masaüstünde Fazla program, Dosya bırakmamak mümkün olduğunca masaüstündeki tum dosyaları, Oyunları Bir dosya oluşturup içine at, emin ol bu işine yarayacaktır...
    Advanced System Care indir,kullan kullanımı basittir arayüzünü öğrensen yeterli.
    Bilgisayarıma gir > Yerel Disk C ( Aynı işlemi D: içinde yapıcaz ) > Sağ tıkla özellikler de > Diski temizlemeye tıkla,
    Ayrıntı için : (TIKLA)

    Büyük Yöntemler ( Pek Büyük değil :) )

    Son zamanlarda oluyorsa Sistem Geri yükleme ile sorunun tarih öncesi bir zamana alabilirsin.
    Ayrıntı için : (TIKLA)
    Gereksiz Tüm Oyun, Uygulamaları sil ( Dosyalar Dahil )
    Son çare Bilgisayara Temiz Bir FORMAT Atma

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler, faydası dokundu :) mehmetkaan 6 yıl önce
    • Faydası olduysa ne mutlu bize :) daha fazla yöntemde var telefondan yazdığım için az yazdım :) nvidiagtx 6 yıl önce
    • @mehmetkaan nvidiagtx 6 yıl önce
    • istersen onalarıda yazi,yim nvidiagtx 6 yıl önce