Pc normal bir şekilde çalışırken bir an reset atıp biosa giriyor bunun nedeni ne olabilir

Pc gun boyunca sıkıntısız çalışıyor. pc de işlem yapmayınca 1 saat civarı kendı kendıne reset atıp biosa giriş yapıyor. işin komık yanı reset atıyorum bu sefer pc  açılmıyor. komple gucu kesıp tekrar verdigimde pc calısıyor normal sekılde. ve windows hata uyarısıda vermıyor. bunun sebebı ne olabılır acaba ?

alkan41 alkan41 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Donanımsal olabilir, yazılımsal olabilir ama yazılımsal olacağını sanmıyorum. Kendi kendine reset atmasının nedeni kasanın reset tuşunda bozukluk olabilir, PSU'da sorun olabilir, Ki yüksek ihtimalle PSU sorunlu ama göremediğim, ve testini yapamadığım için net bir şey diyemeyeceğim. Priz topraklı mı? PSU markası nedir?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      DA-V3.5/AMD Ryzen 5 1600/MSI RX570 Armor 4GB OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar
      1 X MSI RX570 Armor OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
      1 X ADATA 120GB SU650 3D NAND Sata3 2.5" SSD (520MB Okuma / 320MB Yazma)
      1 X Sistem Montaj Hizmeti
      1 X GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
      1 X AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek İşlemci - tray
      1 X CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
      1 X ADATA XPG 8GB Gammix D10 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

      sistem özelikleri bu şekilde nasıl bir yol izlemek lazım bilği verebilirmisin

      alkan41 alkan41 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Gayet kaliteli parçalar var sistemde. Başka bir priz ile dener misin? Eğer sorun devam ederse itopya ile iletişime geçip ( İtopyadan alınmaya benziyor ) garanti işlemlerini başlat. hydra 3 yıl önce
      • teşekkür ederim farklı bir priz deneyip test edeceğim. alkan41 3 yıl önce
      • Tamamdır @alkan41 hydra 3 yıl önce