PC oyunlarda ve yük altında reset atıyor çözümü nedir ?

Sistemim oyun için kurulmuş bir masaüstü PC 2 yıldır bakımlarını yaparak hiç bir sıkıntı olmadan kullanıyordum. İlk önce CS GO loading screen da restart atarak başladı, Açıldıktan sonra 1 saate yakın tekrarlamadı. Sıcaklık değerleride gayet normal düzeylerde tam düzeldi derken bu seferde oyunun ortasında restart attı. Sorunu test etmek için bazı programlar denedim ama onlarda da test başlar başlamaz restart atıyor. Ayrıca bir USB aygıtı takıncada bazen tekrarlıyor. Twitch YouTube gibi platformlarda saatlerce vakit geçiriyorum bir problem yok sorun nerede olabilir ?

Sistem özelliklerim:

CPU: Intel Core i7 5960X Extreme Edition 3.0Ghz
ANAKART: Asus X99-DELUXE II
RAM: Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 3000 Mhz
EKRAN KARTI: MSI GTX970 100ME LİMİTED EDİTİON
DEPOLAMA: Seagate 1TB 7200 Rpm HDD
PSU: COOLER MASTER MWE GOLD 750W 80+ Gold
SOĞUTMA: Corsair Hydro Series H100i V2

sezginmr sezginmr (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güç kaynağı marka model nedir ?
    Sistem özellkilerini de yazarmısın ?

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Sistem özelliklerim: CPU: Intel Core i7 5960X Extreme Edition 3.0Ghz ANAKART: Asus X99-DELUXE II RAM: Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz EKRAN KARTI: MSI GTX970 100ME DEPOLAMA: Seagate 1TB 7200 Rpm HDD PSU: COOLER MASTER MWE GOLD 750W 80+ Gold SOĞUTMA: Corsair Hydro Series H100i V2 sezginmr 4 yıl önce