Pc oyunlarını Android de oynamak mumkunmu ?

Şimdi elimde iyi bir telefon var

6GBram-sd845-adreno 630-64Gb hafıza-android 8

Şimdi ben şu pc oyunlarını telefonumda oynaya bilirmiyim ?

Tabiki kastettiyim gta 5 ve ya diyer oyunlar diyil

2D taktiksel oyunlar eski oyunlar yani

Age of empires gibi

Bu mumkunmu dostlarım ?

necefov necefov (-1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Age of empires  bildiğim kadarı ile zaten Android sürümü var. Bunu indirip doğrudan oynayabilirsin. Diğer oyunlar için.

    Limbo PC Emulator denen uygulamayı deneyebilirsin. Hiç denemedim. Limbo PC emulator ile bazı Linux sürümlerini çalıştırabiliyorsun. Oyun linux de çalışıyorsa oynayabilirsin. Windows oyunları için Wine uygulamasını deneyebilirsin.  Wine APK yı buradan indirebilirsin. Özellikle telefonunda Intel tabanlı bir işlemci varsa daha iyi sonuç alabiliyorsun.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Şimdi windows tabanlı işletim demişsin ama ben zaten sistemi yukarda yazdım ayrıca şu an piyasadaki en guçlu telefon işlemcisini kullanıyorum ayrıca diyer cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkurler necefov 5 yıl önce
    • @necefov yazdıklarımı yanlış anlamış olabilir misin? Bahsettiğim uygulama Android de çalışıyor. hakan 5 yıl önce