PC virüs bulaştı. Tüm dosyalar .reco oldu. Resimleri kurtarmanın çözümü varmı?

Bütün belge,dosya, resimlerim .reco uzantılı oldu. hiç biri açılmıyor. Resimleri kurtarmanın bir yolu varmı? (fidye mesajını bilmiyorum virüsleri silmeye çalışırken silinmiş olabilir)

oguzbltk oguzbltk (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    öncelikle geçmiş olsun fidye ödemeden dosyalarınızın açılması neredeyse imkansız. son günlerde fidye virüsüne maruz kalan çok kişi var kolay ve bol para kazanmanın yolunu seçen fidye virüsü yaymaya başladılar

    Bundan sonra olmaması için alınacak önlemler lisanslı Malvarebytes kurulumu yapın bilmediğiniz güvenmediğiniz sitelerden cracklı program indirmeyin teredüt ettiğiniz program çalıştıracak iseniz neti keselim o şikilde çalıştıralım online çalışan fidye virüsü giremez dosyalarınızı bulutta saklayın

    candan candan (4301)
    4 yıl önce cevaplandı

    • şifrelenen dosyaları mı bulut hesabında saklamalıyım? oguzbltk 4 yıl önce

    .reco uzantısı için henüz bir çözüm yolu yok maalesef.

    Öncelikle şuna bir bak: Fidye virüsü: Offline Key Online key nedir? Dosyalarım Offline Key ile mi şifrelenmiş nasıl anlarım?
    Eğer dosyaların Offline Key ile şifrelendiyse bir çözüm olabilir.

    Eğer Offline Key ile şifrelenmişse şunu dene: STOP Fidye virüsünün şifrelediği dosyalar nasıl çözülür? Emsisoft Çözümü

    alattin alattin (16999)