pc yavaşladı ne yapabillirim?

 Ben facebook beğeni hilesi indirdim sonra pc yavaşladı. Yahoo gibi internet tarayıcıları yüklendi kendi kendine sonra another denen program indirildi virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı yardımcı olur musunuz pc çok yavaş.

kullanici298990 kullanici298990 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    merhaba öncelikle bilgisayarınızn denetim masaasına giriniz ve zararlı olan kullanmadığınız tüm programları kaldırınız başında windows ve microsoft yazan programları kaldırmayınız onlar toolkittir sisteme yardımcı uygulamalardır denetim masasında ki programlar kaldrıldıktan sonra tarayıcınızdqaki eklentileri silmeniz gerek  aşağıdaki programla bu iş çok kolay ve başralı olacaktır..adımları atlamayınız saygılarımla

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

       linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Default Tab     kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner Default Tab  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Default Tab  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Default Tab    kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      Yet Another Clean programı yüklendiyse Denetim Masası > Programlar  bölümünden kaldırın.

      Programlar bölümünde gördüğünüz işinize yaramayan tüm programları kaldırın.

      Ayrıca pc'nin hızının artmasını istiyorsanız aşağıdaki işlemleri mutlaka yapın:

      Bilgisayarınızda zararlı yazılım, virüs varmı kontrol edin:

      1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.
      2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

      3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE yine ücretsiz bir rootkit tarayıcıdır.

      Yukarıdaki üç yazılımda ücretsiz ve varsa antivirüs programınız ile birlikte çalışabilir, bir sorun çıkartmaz. Fakat siz yinede mevcut antivirüs programınızı devredışı bırakın.

      Gereksiz servisleri kapatın:

      Windows Başlangıcında açılan yazılımları kaldırın.

      1. Başlatı tıklayın.  Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enter tuşuna basın.
      2. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
        Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
      3. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
      4. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

      hakan hakan (15424)
      10 yıl önce cevaplandı

        ya ben dediklerinnizi yaptım ama  microsoft ayarları yeniden başlattıktan sonra eski haline dönüyor nerde hata yapıyorum acaba?? microsoft hizmetlerini devre dışı bırakmak bi sorun teşkil etmezmi en azından otomatik güncellemelerde bi sorun çıkmazmıııı...

        irfan irfan (3)
        10 yıl önce cevaplandı

        • muharrem.bal@labous.com adresine bilgisayarınıza team viever kurup program açık kalacak şekilde id ve şifreyi bana mail atarmısınız pc nize uzak bağlantı sağlayıp sorunu çözeyim gözden kaçırdıgınız bişiler var mutlaka çünkü çözümler denenmiş ve çalışır durumdaddır yazdıgım mail adresne dededğim bilgileri atarsanız yardımcı olabilirm saygılarımla:.. laboustasarim 10 yıl önce
        • Zaten microsoft servisleri dışındakileri devredışı bırakın diyor çözümde. hakan 10 yıl önce