PC'ye format atma nasıl olmalıdır?

format ne durumlarda atılmalıdır? tavsiye eder misiniz? ve en kolay ve risksiz şekilde nasıl format atabilirim?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

  • windows sürümün ne ? darkcrak 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

uzmanim.net youtube kanalında var, dilersen bakabilisin: En baştan Windows kurulumu - Format ve yükleme video

alattin alattin (16984)
5 yıl önce cevaplandı

    format atmayı bilmiyorsan videolarını izleyebilirsin Tavsiyelerim şöyle ben genelde bilgisayar normal çalışırken mavi ekran hatası almaya başladığımda hatayı çözemessem format yöntemine başvuruyorum.Özellikle bir 8 gb flashın içinde her zaman kurulu bir windows bekliyor ne zaman lazım olabileceği belli olmadığı için ayrıca yüklediğim oyunlar programlar indirdiğim dosyalar hepsi D diskinde c de windows var c ye 200 gb verdim gerisi D diskinde format atarken sadece C diskini sildiğim için D diskinde dosyalarımın hepsini tutuyorum Birde bazen virüs bulaştığında temizlemesi uzun sürüyor 6-7 saatte temizlenenler oluyor bende format atıp 1 saate işi hallediyorum. kişisel birşey sana en uygun şekilde tercih yapman gerekiyor.

    umuttt umuttt (207)