PC'ye virüs girdi. Açılıyor ama Windows ekranı gelmiyor, siyah ekranda kalıyor

Pc virüs yedi. PC açılıyor ama siyah ekranda kalıyor. Klavye vs filan kurtarma ekranında çalışıyor. Oradan PC sıfırlama denedim ama olmadı. Sadece CMD açılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Formattan başka bir yol ile virüsü nasıl temizlerim?

mehmetkula68 mehmetkula68 (20)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kullanabileceğin başka bir bilgisayar var mı? Oradan USB belleğe bir antivirüs atıp bilgisyarı taratabilirsin. Kurtarma ekranından sistem geri yüklemeyi denedin mi ayrıca? Aklına gelmediyse bir de sistem geri yüklemeyi dene.

    Mesela yakın bi arkadaşın varsa oradan Kaspersky Rescue Disk indir. Bir de USB bellek bul. https://rescuedisk.s.kaspersky-labs.com/updatable/2018/krd.iso dosyası bir ISO dosyasıdır. ISO dosyasını USB belleğe yazdırlamalısın.

    ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır?  Daha sonra virüslü bilgisayarı kapat. USB belleği o bilgisayara tak. Bilgisayar USB bellekten açılış yapacak ve bilgisayarı virüs taramasından geçirebileceksin. Böylelikle format atmadan virüsü temizleyebileceksin.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • TEŞEKKÜRLER AMA BEN BİLGİSAYARI HİÇ KULLANAMADIM YANİ KULLANICI EKRANINDAN GİRİŞ YAPAMIYORDUM. KLAVYE MAUS VS ÇALIŞMIYORDU. BENDE KURTARMA EKRANINDAN SİSTEM GÖRÜNÜM YEDEĞİ SEÇENEĞİNDEN C: DİSKİNİ BİÇİMLENDİRDİM. ARTIK KURTARMA EKRANINI BİLE AÇAMIYORUM. BİLGİSAYARI HER AÇTIĞIMDA BİLGİSAYARINIZ BİR SORUNLA KARŞILAŞTI YAZIYOR VE 100% OLDUĞUNDA PC RESART ATIYOR VE BU SÜREKLİ OLUYOR. FORMAT MI ATMALIYIM. AMA KURTARMA. EKRANI HİÇBİRŞEKİLDE AÇILMIYOR. mehmetkula68 4 yıl önce
    • @mehmetkula68 C diskini biçimlendirdiysen geçmiş olsun. Artık yapabileceğin tek şey format atmak ve yeniden kurulum yapmak. hakan 4 yıl önce
    • USB YE YAZDIRIP YAPACAĞIM TELEFONDAN. Bİ PROGRAM VAR EtchDroid ADINDA. İSO DOSYASI İNDİRİP YAZDIRCAM FLASHA . ŞÖYLE BİR SORU SORMAK İSTİYORUM. YAZDIRDIĞIM FLASHI LAPTOP KAPALIYKEN TAKARSAM FORMAT ATMAK İÇİN GELECEK OLAN EKRAN GELİRMİ YOKSA AÇIK İKEN Mİ FLASHI TAKMAM GEREKİYOR? mehmetkula68 4 yıl önce
    • @mehmetkula68 laptop kapalıyken USB belleği takacaksın, sonra açacaksın. Küçük harfle yazarsan iyi olur. Yazım şeklin rahatsız edici. hakan 4 yıl önce
    • Tamam. Teşekkürler mehmetkula68 4 yıl önce
    • Rahatsızlıktın dolayı özür dilerim mehmetkula68 4 yıl önce
    • @mehmetkula68 Ozre gerek yok, bilmediğin bir konu olabilir. bilgilendirmek için yazdım hakan 4 yıl önce