Pc'yi en iyi performansa getirmek

Öncelikle tüm hocalarıma merhaba,

Benim bir sorum olucaktı,hocalarım.Ben bilgisayarı performans seçeneklerinden "en iyi performansı" işaretlesem,bilgisayara bir zararı olur mu?

Örneğin,bilgisayarın ömrü azalması veya başka bir sorun.

Cevaplarınız bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

gta5 gta5 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC'nin  ısı değerleri artabilir ve eğer bu PC laptop ise bataryayı daha çabuk tüketir (Prize takılı kullanımda bir problem olmaz). Eğer PC'de bir ısınma ve güç tüketimi problemi yoksa "en iyi performans" seçimi yapabilirsin. Nispeten enerji tüketimi ve haliyle elektrik faturası yüksek olacaktır ama bu fark çok fazla olmaz. Birde uzun vadade işlemci ekran kartı ve anakart kullanım ömürlerinde nispi olarak azalmalarda olacaktır ama buda hissedilir ölçülerde olmaz.

    Özet olarak PC'de ısınma problemi yoksa ve fazla enerji tüketimini problem yapmazsan "en iyi performans" seçimini tercih edebilirsin. Ama rasyonel olanı bu değildir ve ihtiyaç hallerinde (gerektiğinde) bu seçimi yapmak daha doğru olur.

    temmuz temmuz (12505)