PC'yi Kapatıyorum Ama Kasa Çalışıyor

Merhaba bu sıralar bilgisayarıma bir şey olmaya başladı kısacası sizlere özet geçmek isterim.1 Hafta önce ben bilgisayarımı yeniden baslat diyince ekran kapanıyordu kasa çalışmaya devam ediyordu böyle bir sorun vardı fakat çok önemsemedim bu sabah da şöyle olay başıma geldi bilgisayarı açdım işim bittiginde pc'yi kapattım fakat ekran kapandı ama kasa hayla çalışır vaziyetteydi 5dk bekledim hayla kasa kendini kapatmadı, ben kendim kapatma tusuna 10 saniye basılı tutdum öyle kapandı işin değişik tarafı şimdide pc yi yeniden başlattıgımda sorunsuz başlatıyor şimdide böyle hata veriyor bu çok sıkıntı olucak. Bunun sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.(NOT:Sabahleyin güncelleme çekti bilgisayar bundan dolayı olabilir mi ?)

muhammed67 muhammed67 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güncelleme sonrası bu tür kapatma sorunları oluşabiliyor.

    Bilgisayarı yeniden başlat dediğinde normalde olması gereken bilgisayarın RAM belleği boşaltması ve tekrardan işletim sistemini belleğe yüklemesi. Senin göreceğin bilgisayar kapanıyor gibi olup yeniden açılmalı.

    Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun? En son yüklediğin güncellemeyi kaldırmayı dener misin?

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      İyi günler aladdin bey bugün bilgisayarıma format attım düzelmesi için fakat hayla aynı sorun ile karşı karşıyayız PC yi kapatiyorum ama kasa çalışıyor yaklaşık 2 haftadır kasa düğmesine basılı tutarak kapatıyorum bu da PC ye zarar verir diye düşünüyorum bunun çözümü varmıdır acaba ?

      muhammed67 muhammed67 (1)