pcı aygıt sarı ünlem işareti

selam arkadaşlar ben buğün laptopa win 8.1pro kurdum ve başlıktaki gibi sorunla karşı karşıyayım ve hangi güncellemeleri yapmalıyım drıverler kurulu exper karizma laptop markası

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    driver güncel olmayabilir driver güncelleme programlarını kullanabilirsin (ör. Driver Bosster, SlimDriver)

    kaancakal kaancakal (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bilinmeyen aygıtlar çözümü için Unknown Device Identifier 9.00 (tıkla, programla ilgili bilgilen ve indir)

      Unknown Devices 1.4.20 B İndir

       Edit

      Update'ler gereklimi sorusuna cevap:

      Ayrı konu açmalıydın, neyse..

      Windows 8.1 formatını nasıl attın bilemiyorum ama normal olarak formatlayarak yeniden sistem kurmak gerekmezdi. Windows 8 üzerinden (Mağaza'dan) update yolunu izlemeliydin. Bunada neyse..

      Prensip olarak windows/microsoft update'leri daima yapmalısın. Düşün bir kere, Microsoft, update yazılımları için büyük maddi kaynaklar kullanmakta, bu konularda çok sayıda uzman çalıştırmakta. Acaba ne için? Çok gerekli olmasaydı bunlar yapılırmıydı? Değermiydi tüm bunları yapmaya?..

      Sadece bunlar düşünülse bile update'ler windows kullanıcıları için çok önemlidir ve mutlaka yapılmalıdır.

      Ayrıca eğer bugünlerde gündemde olan Windows 8.1 üzerinden ücretsiz Windows 10 update düşünüyorsan, bunun için yükseltilecek işletim sisteminin Windows 8.1 olması yeterli olmayıp mutlaka Windows 8.1 Update  olması gerekir (Ayrı bir işletim sistemi gibi veya Service Pack gibi düşün. 8.1 Update yanlış hatırlamıyorsam 2014 Nisan güncellemesi olarak gelmişti).

      Anlaşılmıştır herhalde. Kolay gelsin..

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

        Temmuz bey cevabınız için çok  teşekkür ederim şöyle bir sorum daha olacaktı şimdi benim önceki işletim sistemi Windows 8 pro ydu üstüne windows 8.1 pro olarak format attım ve henüz suan herhangi bir güncelleme yapmadım güncelleme yapmazsam ilerde sıkıntı yaşarmıyım ve bu güncemeyi yapmam şartsa  güncellemeyi yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim

        efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
        8 yıl önce cevaplandı

        • Uzmanım.net saçma uygulaması olarak üstteki sorunu bir alt mesajla cevaplayamıyorum. Yorum olarakta çok uzun idi. Bu sebeple bana ait üstteki mesajıma editledim. Bakarsın.. temmuz 8 yıl önce