PCI Express 2.0 Destekli Anakart, PCI Express 3.0 Destekli ekran kartını çalıştırır mı?

öncelikle merhaba. PCI-Express 2.0 slotu destekleyen Anakart'a, PCI-Express 3.0 ekran kartını takarsak sıkıntı olur mu? Lütfen cevaplar mısınız?

executioneerr executioneerr (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hayır sıkıntı olmaz PCI Express versiyon olarak geriye dönük uyumludur.Bu yüzden sizin bilgisayarınız 2.0 desteklese dahi 3.0 destekli bir ekran kartı takabilirsiniz.PCI Express 1.0, 2.0 veya 3.0 sürümleri band genişliklerini gösterir.Şu var ki 2.0 destekli bir anakartınız var ise band genişliği sıkıntısı yaşamadan 3.0 ekran kartı kullanabilirsiniz.3.0 ın sunduğu band genişliği günümüz şartlarına göre yüksek, 2.0 ın sunduğu band genişliği yeterli.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Aradığım cevap buydu. Günlerdir arıyordum, çok teşekkürler.

      executioneerr executioneerr (1)