Pdf dosyalarını paint gibi düzenleme

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi pdf dosyalarında işlem yapmak istiyorum aynı paint gibi nasıl yapabilirim. Bu işlemi yapmam için gerekli program,programlar nelerdir ?

ahakan ahakan (100)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "Paint gibi düzenlemek" cümlesinden ne kastettiğini tam olarak anlamadım ama PDF düzenlemek için PDF-XChange Editor programını tavsiye ederim. Buradan indirebilirsin: https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-editor

    Bir de ücretsiz online PDF editör var. Ben bunu tavsiye ederim. Gayet rahat ve kullanışlıdır. Ücretsiz PDF düzenleyici - online

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      PDF dosyaları genelde Adobe Acrobat programında oluşturulur. Düzenlemek için de Adobe Acrobat gerekir. Adobe Acrobat ücretli bir programdır.  Ücretsiz olarak https://inkscape.org/ adresinde bir uygulama var.

      Fakat pdf üzerinde her şeyi metin düzenler gibi düzenleyemezsin. Bir PDF dosyası metin ve grafiklerden oluşur. Bu program ile metinleri düzenleyebilirsin.

      murat murat (12492)