PDF dosyasından virüs bulaşır mı?

PDF dosyaları virüs içerebilir mi? PDF dosyasından virüs bulaşabilir mi? PDF dosyalarını açmak bilgisayara virüs bulaşmasına sebep olabilir mi? Virüslü PDF olur mu? PDF'ten virüs bulaşabilir mi?

Anonim Anonim (156)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PDF virüs içerebilir mi?

    PDF dosyaları tek başına çalıştırılabilir dosyalar değillerdir. PDF dosyalarının açılabilmesi için bir PDF okuyucu uygulamaya ihtiyaç vardır.

    PDF dosyaları zararlı kodlar içerebilir ve bu zararlı kodlar üzerinden bilgisayarınıza ya da telefonunuza virüs bulaşabilir.

    PDF dosyası doğrudan virüsü içermese de virüsün indirilmesini sağlayacak kodlar içerebilir.

    PDF dosyaları javascript kodları içerebilir. PDF dosyaları içine gizlenen javascript kodları uzak sunucu üzerinden #malware indirilmesine sebep olabilir.

    Bir PDF dosyası aldığınızda mutlaka öncesinde virüs taraması yapmalısınız. Şüpheli PDF dosyalarını açmamalısınız.

    Ayrıca kullandığınız PDF okuyucu uygulamaları güncel tutmalısınız.

    alattin alattin (16999)
    11 ay önce cevaplandı