Periscope Yayınları nasıl kaydedilir, Periscope videolarını kaydetmek nasıl yapılır? (Iphone, Android)

Periscope Yayınları nasıl kaydedilir?

Periscope videolarını kaydetmek nasıl yapılır?

Periscope videolarını kaydetmek istiyorum nasıl yapılır?

Periscope başkalarının videosunu kaydetmek nasıl yapılır?

Periscope kendi yayınlarımı nasıl indirebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Periscope Nedir? Periscope Ne işe yarar?

    Periscope, Twitter'ın yeni canlı yayın uygulamasıdır. Telefonunuz ile çevrenizde olup biteni Twitter üzerinden arkadaşlarınızla veya tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.

    Periscope ile yapılan canlı yayınlar varsayılan olarak tüm kişiler tarafından görülebilir. Fakat dilerseniz Periscope  ile yapılan canlı yayınları gizlemeniz mümmkün.

    Siz canlı yayına başladığınızda sizi takip edenler otomatik olarak bildirim alırlar. Başkaları yaptıkları canlı yayınlara sizi davet edebilirler.

    Takip ettiğiniz kişilerden biri canlı yayın yapmaya başladığında sizi özel olarak özel canlı yayına davet edebilir.

    Kendi Periscope yayınlarımı nasıl kaydederim ve nasıl indiririm?

    Eğer Periscope yayınlarını kendiniz çektiyseniz harici bir uygulama kullanmaksızın kendi videolarınızı telefonunuza indirebilirsiniz.Periscope kullanıcılarına kendi videolarını kaydetme imkanı veriyor.Ancak bu imkan 24 saat ile sınırlı.Kendi çektiğiniz yayınlara 24 saat içerisinde ulaşabilir ve yayınlarınızı indirebilirsiniz.

    Kendi yayınlarınızı indirmek için;

    1. Bir canlı yayın başlatın.
    2. Canlı yayını bitirin.
    3. Ardından çektiğiniz yayın altında bulunan Save to camera roll (Kamera Rulosuna Kaydet veya Film şeridine kaydet) butonuna tıklayın.Kaydetmek buton isimleri Android ve Iphone de farklılık gösterebilir.

    Başkalarının periscope yayınlarını nasıl kaydederim ve nasıl indiririm?

    Başkalarının videolarına da aynı şekilde 24 saat içerisinde tekrar izleme şansına sahipsiniz.Videolarını izlemek istediğiniz kullanıcının profilene girerek En Son kısmına gelin burada kullanıcının son 24 saat içinde çektiği ve silmediği videoları tekrar izleyebilirsiniz.Ancak sadece izleyebilirsiniz, videoları indiremezsiniz.Videolarını indirmek için harici bir ekran kaydetme programı kullanmanız gerekiyor.

    Ayrıca ekran kaydetme programını kullanarak anlık canlı yayınlarını da kaydedebilirsiniz.

    Android için ekran kayıt uygulamaları nelerdir?

    Android işletim sistemi kullanıyorsanız aşağıdaki uygulamalar ile ekran kayıt işlemi yapabilirsiniz.

    Telefonunuz ROOT lu ise:

    • Rec (Screen Recorder)

    Telefonunuzun ROOT lu değilse:

    • FREE Screen recorder NO ROOT

    isimli uygulamarı kullanarak ekran kaydı yapabilirsiniz.Kaydettiğiniz kayıt çözünürlük ve kalite ayarlarını programın ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz.Telefonunuz kayıt esnasında zorlanıyorsa kayıt çözünürlüğünü düşürebilirsiniz.

    Iphone için ekran kayıt uygulamaları nelerdir?

    Apple Store üzerinden

    • iRec Lite

    uygulamasını deneyebilirsiniz.

    Üstteki İRec Lite uygulaması istediğiniz gibi değilse aşağıdaki işlemleri yapın.

    Iphone için ekran kaydı programını Apple Storeden bulsanız da istediğiniz performansı alamayabilirsiniz.Bu yüzden Apple Store için ayrıca bir Mağaza programı indirmeli ve o program üzerinden diğer kayıt programlarına ulaşabilirsiniz.

    •  Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > (Eğer otomatik ayar açıksa kapat) Tarih ve Saati 1 gün öncesine ayarlayın
    • http://emu4ios.net/ adresine cihazınızdan ulaşın ve açılan sayfadan Emu4iOS Store mağazasını Install diyerek yükleyin.
    • Güven uyarısı verirse, kabul edip yüklemeye devam edin.
    • Ardından menünüze gelin ve Emu4iOS Store uygulamasını başlatın.
    • Uygulama üzerinden Shou veya İRec Beta uygulamalarını yükleyerek ekran kaydı yapabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      periscope yayınlarını http://www.perisearch.net/ sitesi üzerinden izleyebilirsiniz. Bitmiş yayınlarınızı http://www.perisearch.net/user/kullaniciadı nızı yazarak bakabilir ve kaydedebilirsiniz.

      kullanici560355 kullanici560355 (1)