Pes 2015 de Nvidia ekran kartını görmüyor

Selamun aleyküm arkadaşlar benim laptopumda Pes 2015 yüklü ama settings i açtığımda olsun yada settings dosyasına sağ tıklayıp Grafik İşlemci ile çalıştır yazısına tıklıyorum Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi (varsayılan) tıkladığımda benim Nvidia geforce st 635M ekran kartımı görmüyor resimdekiler gibi ayarları yaptım ama Pes 13 de böyle sıkıntı yok hepsi iyi Nvidia ekran kartı yüklüBurda Cpu yazan yerde İntel ekran kartını görüyor yardımcı olursanız sevinirim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sen muhtemelen bu ayarı sadece pes 2015.exe için yaptın. Aynı şeyi settings.exe için de yapmalısın:

    Pes 2015 Nvidia ekran kartını görmüyorsa

    1. Masaüstünde sağ tuşla tıklayın.
    2. Açılan menüden  Nvidia Denetim Masasına girin.
    3.  Nvidia Denetim Masasında 3D Ayarlarının Yönetilmesine tıklayın.
    4. Program ayarları sekmesine tıklayın.
    5. Ekle butonuna basın.
    6. Pes 2015 yüklü olan klasördeki Pes 2015.exe  dosyasını seçin.
    7. Daha sonra Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisini seçin.
    8. Daha sonra tekrardan Pes 2015 yüklü olan klasördeki Settings.exe  dosyasını seçin.
    9. Daha sonra Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisini seçin.
    10. Uygula ve Tamam'ı tıklayın.

    Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa,

    1. PES 2015 klasöründeki settings.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın.
    2. Özellikleri seçin.
    3. Uyumluluk sekmesini tıklayın.
    4. Bu programı yönetici olarak çalıştır ve Yüksek DPI ayalarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak' ı işaretleyin.
    5. Bu iki ayar Pes 2015.Exe için de aynı olmalıdır.

    Bazen intel ekran kartı olan sistemlerde ne yaparsanız yapın yine de Nvidia yerine Intel ekran kartını görüyor. Bu durumda da bilgisayarın BIOS bölümünden veya aygıt  yöneticisinden Intel'i devre dışı bırakmak çözüm oluyor. Fakat bunu yaptıpınızda ekrana görüntü gelmeme gibi bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olun.

    Düzeltme:

    Bazı yabancı forumlarda yaptığım araştırmada Bazı ATI ve NVIDIA kartların PES 2015 tarafından desteklenmediği ve bu sebepten NVIDIA, ATI kartların oyun tarafından kullanılmadığı yazıyor.

     Yine bazı forumlarda dsound.dll dosyasının oyunun kurulum klasörüne kopyalanmasını sorunu çözmüş. Dsound.dll dosyasını buradan indirebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler hocam şimdi yapıyorum efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • aynı sorun hocam efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • biraz daha araştırma yaptım senin için, ilave olarak ekledim cemkara 8 yıl önce
    • yok cemkara bey aynı efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • O zaman sizin ekran kartınızın modeli Pes 2015 tarafından desteklenmiyor demektir. cemkara 8 yıl önce

    Hepsini Denedim En Son Aşama İşe Yaradı Sağolun varolun Allah Razı Olsun

    Yine bazı forumlarda dsound.dll dosyasının oyunun kurulum klasörüne kopyalanmasını sorunu çözmüş.

    thenamyelus thenamyelus (1)