Pes 2015 "video kartınız gerekli özellikleri karşılamıyor" sorunu (VRAM sorunu)

Pes 2015 açarken şu hata ile karşılaşıyorum:

http://i.hizliresim.com/pX3YPo.jpg

Ayarlar--Özellikler kısmıda şöyle:

http://i.hizliresim.com/77n8Al.jpg

Bu paylaşımlı kısmındaki hafızayı Vram'e ekleme şansımız var mı?

noobxx noobxx (25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Harici bir ekran kartı kullanıyorsunuz, bu açıdan ekran kartınızın belleği ekran kartı üzerinde yer alan bellek kadar olur.Dahili ekran kartlarında (Örneğin intel hd 3000, amd apu) gibi ekran kartının video belleği yükseltilebilir.Ancak bunu yükseltmenin çok bir anlamı yok.Ekran kartının gücü tamamen GB boyutuna bağlı değildir.Çoğunlukla default olarak gelen ekran kartı boyutları ekran kartlarının gücüne göre ayarlanmışlardır.Bu sebeple sizin bunu elle ayarlamanız gözle görülür bir performans artışına sebep olmayacaktır.

    Aldığınız hata ekran kartınızın oldukça eski kalmasından kaynaklanıyor.Yoksay diyerek oyunu açmayı deneyebilirsiniz.Ancak oyun performanslı çalışmayacaktır.Bu seviyede bir ekran kartı ile oyunu açmak zor olabilir.Ekran kartınızı değiştirmekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)