.pezi fidye virüsü

3 hafta önce kadar pcme virus bulaştı nasıl oldu anlamadim tüm resim belgeler vs sonları .pezi oldu

Ornek: resim.jpg.pezi

Sondaki  .peziyi kaldırınca bişey değişmiyor

Icindekiler önemli olmasa formatlardim fakat ölen teyzemin resimleri var ve bu resimlerde sadece benim pcmdeydi lütfen çözümü varsa yardim edin  teşekkürler

emrearas emrearas (22)
3 yıl önce sordu

  • allah rahmet eylesin (hem teyzene hem dosyalarına) misty 3 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Yapabileceğin şeyler aşaığıda ki konularda mevcut.
Pezi virüsü.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

    .Pezi uzantısı ile ilgili şuan için bir çözüm yolu yok. Yukarıda paylaşılan linkteki bilgiler güncel ve geçerli.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

      pezi uzantısı bir stop djvu fidye yazılımı türüdür. Şuanda bilinen bir çözümü yok. Fidye ödemekten başka şifreleri çözen bir yöntem maalesef şuanda yok.

      alattin alattin (16999)
      3 yıl önce cevaplandı

        Benim de aynı şekilde usam olarak. Para ödememeni tavsiye ederim, ya kurtarıcı programları kullan (ne kadar kurtarırsa artık) ya da çözümü bulunana kadar belgelerini harici hard diske ya da flasha kopyalayıp bilgisayara format at, çözümü bulununca bilgisayarına alıp tekrar formatlarsın ben böyle yapmayı düşünüyorum.

        anserguzest anserguzest (1)