Pezi fidye virüsünün çözümü var mı?

Merhaba arkadaşlar 31.05.2020 tarihinde PC'e fidye yazılımı bulaştı dosya sonu " .pezi" Daha öncede paylaşmıştım.

Bkz. Pezi Fidye Virüsü?

Cevap yazan arkadaşlar format at demişti fakat formatlamadim, HDD bir kenarda duruyor hâlâ. Bir çözümü var mı? Bilen var mı? Peziden sonra bir çok fidye virüsünün çözümünü falan gördüm bi' pezi'nin çözümünü bulamadım. İçindeki resimler benim için önemli o yüzden bekletiyorum.

emrearas emrearas (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir çok fidye virüsünün şifresi henüz çözülmüş değil yani aylarda alabilir çözülmesi yıllarda yani hiçbir bilgi veremem bu konuda. Emsisoft DJVU programı ile fidye virüsünü çözmeyi dene ve eğer çözmüyorsa o fidye virüsünü beklemekten başka çare yok.

    .pezi uzantılı fidye virüsü nedir? Çözümü var mıdır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Burada anlattıklarım dışında deneyebileceğin bir yöntem maalesef  henüz bulunmadı: https://uzmanim.net/soru/bilgisayarima-pezi-uzantili-bir-virus-bulasti/104731

      alattin alattin (16984)