" PhotoScape " Programı İle Resim Renklendirme Yöntemi

" Resim Renklendirme " nasıl yapılır ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     PhotoScape Programı İle Resim Renklendirme Yöntemi

    PhotoScape “ programı ile basit bir şekilde resim renklendirme nasıl yapılır onu anlatmaya çalışalım bu çözümde..

    Öncelikle “ PhotoScape “ programı nedir / ne için kullanılır buna bi açıklık getirelim..

    “ PhotoScape “ fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ( efekt , kırma , vs. ) kullanımı oldukça kolay “ Türkçe Arayüze " sahip bir programdır.

    “ PhotoScape “ ile resim düzenleme dışında resim birleştirme , gif yapma gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

    Bu çözümde ise “ PhotoScape “ özelliklerinden biri olan “ Resim Renklendirme “ işleminden bahsedeceğim..

    Resim Renklendirme Adımları :

    1.Adım :

    Öncelikle  “ PhotoScape “ programına çift tıklayarak çalıştıralım.

    2.Adım :

    “ Düzenleyici Bölümüne “ tıklayalım.

    3.Adım :

    Sol üstte çıkan listeden çalışma yapacağınız resmin olduğu konumu seçin. Ardından hemen konum seçiminin altında renklendirme  çalışmaya yapacağımız resim çıkacaktır , resmi ortadaki boş alana sürükleyip bırakın.

    4.Adım :

    Resmi sürükleyip attıktan sonra ; düzenlemek için alt kısımda düzenleme araçlarından “ Parlak,Renk “ kutucuğunun yanındaki tik işaretini tıklatın.

         &

    5.Adım :

    “ Renklendirme seçeneğini " tıklayın.

    6.Adım :

    Çıkan küçük pencereden renklendirme için ayarlamalar yapabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra “ Tamam “ tıklayın.

    7.Adım :

    Renklendirme işlemini yaptıktan sonra kaydetmek için  ; düzenleme araçları bölümünde “ Kaydet “ butonuna tıklayın.

    8.Adım :

    Son olarak gelen ekranda Kaydetme Türünü ve Ekstra Resim Seçeneklerini ayarlayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

    PhotoScape Ana Sayfa Linki :

    http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

     PhotoScape Direkt İndirme Linki :

    https://files.downloadnow.com/s/software/14/47/32/91/PhotoScapeSetup_V3.7.exe?token=1549277639_c79ba8db0732a3ca39dabd56c3c92910&fileName=PhotoScapeSetup_V3.7.exe

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Emek harcadığın belli, güzel paylaşım tebrikler murat 5 yıl önce
    • @murat Teşekkürler Hocam. :) ybaskin34 5 yıl önce
    • Resim Renklendirme başlığını okuyunca heyecanlandım, elimde siyah-beyaz eski resmler var bunları renkli hale nasıl getirebiliriz? muvel 5 yıl önce
    • @muvel malesef dediğin konu hakkında bilgim yok ama araştırma yapıp sana dönüş sağlarım. :) ybaskin34 5 yıl önce