Photoshop CC ile .psd uzantılı dosyaları düzgün şekilde açamıyorum.

Merhaba. Photoshop CS6 kullanıyordum. Photoshop CC yükledim ve daha sonra CS6 sürümünü bilgisayarımdan kaldırdım. .PSD uzantılı dosyalarım açmaya çalıştığımda, açılmıyor. Birlikte aç listesine Photoshop CC yi ekliyemiyorum. Dosyayı Photoshop CC ye sürükleyip bırakarak açmak zorunda kalıyorum. Programı kaldırıp tekrar yükledim ama sorun çözülmedi.

kullanici995816 kullanici995816 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Psd dosyası Photoshop ilişkilendirme problemi var gibi.

    1. Windows + R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır.
    2. Çalıştıra regedit yazın
    3. Kayıt defterinde şu yolu takip edin.
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Applications\Photoshop.exe\shell\open\command
    4. Burada sizde (sağ tarafta) şu değer yazıyor olabilir.
      "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)\Photoshop.exe" "%1"
    5. Bu değeri şu şekilde değiştirin. Buradaki yol sizin için ne şekildeyse ona göre düzenleyin.
    "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC (64 Bit)\Photoshop.exe" "%1"

    bilgisayarı yeniden başlatın.

    Adobe'nin forumuna buldum. umarım işinize yarar.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler, sayenizde bu sorunu çözdüm.

      Fakat Photoshop CS6 kullandığım dönemde Photoshopla alakalı dosyaların uzantıları iconları içinde gözükürken, şimdi gözükmüyor. Bunun yerine uzantı gözetmeksizin hepsi aynı icon ile gözüküyor.

      kullanici995816 kullanici995816 (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • bunu şu şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz, herhangi bir .psd dosyasını sağ tuşla tıklayın, Birlikte Aç > Varsaılan program seç'i tıklayın. Bu tür dosyaları açmak için her zaman bu programı seç işaretliyken, Photoshop'u seçin. sedapekmez 10 yıl önce