Photoshop'da Elliptical Marquee Tool da çizdiğim elipsi nasıl layer haline getiririm?

Photoshop'da Elliptical Marquee Tool da çizdiğim elipsi nasıl layer haline getiririm?

kullanici995816 kullanici995816 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunu yapmanın iki yolu vardır ilk yolumuz;

    1-Boş layerda elipsimizi çizeriz brush veya paint bucket yardımı ile boyarız. Ctrl+D yaptığımız zaman hem seçili halden çıkmış olur hemde elipsimiz hazır olur.

    İkinci yolu ise;

    Eğer işimizi path ortamından layera aktarmamız gerekiyorsa

    1- Elliptical Marquee tool yardımıyla elipsimizi çizeriz.
    2- Path sekmesine gelip altta bulunan 'make work path from selection' a tıklarız ve çizgi haline dönüşüp work path adını alır.
    3- Work path'imizi ctrl ile seçili hale getirip ctrl+J dediğimizde layer'a dönüşür.

    kullanici995816 kullanici995816 (1)