Photoshop Kullanan biri için sağlam Laptop önerisi

Merhaba, 10 Senelik emektar laptopumun çıkardığı arızalardan sonra yeni laptop almaya karar verdim, ancak teknoloji piyasasına oldukça uzağım. Kullandığım Laptop Samsung markaydı, arada hardisk değişim ekran değişimi gibi şeyler yaptım ama 10 sene götürdü ve çok memnun kaldım. Her markanın seveni de çok şikayet edeni de olduğu için nette yorumlara bakmak biraz kafa karıştırıcı oluyor. Apple almayı düşünmüyorum, Casper marka çok eskiden kullandım memnun kalmadım. Bu iki marka hariç tavsiyelere açığım. Bilgisayarı Photoshop'ta fotoğraf işleme için ve internet, film izleme amaçlarıyla kullanacağım. Bütçem olabildiğince minimum :) ama kötü bir alete yatırım yapmaktansa biraz daha para verip iyi bir şeyi uzun yıllar kullanmayı tercih ederim. Bana önerebileceğiniz marka/model var mıdır? (Şimdiden teşekkürler)

ly03m055 ly03m055 (12)
2 yıl önce sordu

  • Bütçe belirlemediğiniz için bir öneride bulunamıyorum yani o fiyat aralığında cihaz önermem için sizin bize fiyat söylemeniz gerekiyor. darkcrak 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Fiyat belirtmediğiniz için benim size film izleme ve Photoshop gibi uygulamaları açabilecek bilgisayarları sınıflandırdım fakat dediğim gibi fiyat belirtmediğiniz için fiyatlar biraz yüksek olabilir.

Ekleme:

Önerdiğim 2 bilgisayarda bir çok oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

darkcrak darkcrak (5168)
2 yıl önce cevaplandı

  • Öneriler için teşekkür ederim ancak bunlar gerçekten benim için yüksek fiyatlı. 5.00tl'yi geçmeyen bir alet alabilirim. ly03m055 2 yıl önce

Kullanım amacaınıza uygun olarak size iki adet bilgisayar tavsiyesinde bulunacağım. Ama öncelikle şunu söylemem gerekir ki bütcenize uygun olarak Photoshop ve benzeri uygulamlarla rahatça çalışabileceğinizi düşünüyorum bu bilgisayarlarla. Ayrıca ağır oyunlar indirmediğiniz sürece bir sıkıntı çıkaracağknı sanmam.

1. BİLGİSAYAR: https://www.hepsiburada.com/hp-14s-fq0034nt-amd-ryzen-5-4500u-8gb-256gb-ssd-windows-10-home-14-tasinabilir-bilgisayar-324l7ea-p-HBCV000004J9H2?magaza=Hepsiburada

Bu ilk bilgisayarda şuan ciddi bir indirim var ve donanım olarak ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacağı kanaatindeyim.

2. BİLGİSAYAR: https://www.hepsiburada.com/lenovo-v15-iil-intel-core-i3-1005g1-8gb-256gb-ssd-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-dizustu-bilgisayar-82c500qttx-p-HBV0000146819?magaza=Nethouse

Bu bilgisayarda sizin için kullanışlı olacaktır bence.

NOT: Linkler tıklanılabilir durumda değilmiş mesajda. Linkleri kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırıp siteye gidebilirsiniz. Bu bilgisayarlar gaming için tasarlanmadı ama çok ağır olmamakla birlikte orta derseceli oyunlar oynayabilirsiniz, zaten neredeyse bütün oyunların sistem gereksininmlerine internetten ulaşmak mümkün, oynamak istediğiniz oyunun internetten kendi sisteminize uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Ayrıca size iki tavsiyede bulundum ama sadece bunlarla sınırlı kalmamanızı öneririm. En az 8gb ramli ve intel olarak i3 veya i5 amd olarak ise en az ryzen5 işlemcili bilgisayarlara da bakmanızı tavsiye ederim.

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce cevaplandı

  • Önerilerinizi inceleyeceğim,teşekkürler, oyunla hiç ilgim yok zaten:) ly03m055 2 yıl önce
  • Rica ederim :) xbedirhanx 2 yıl önce