PHP datepicker format sorunu

Merhaba yine ben, :)

PHP formumdaki datepicker'imin formatı Y/m/d şeklinde görünüyor. veritabanına kaydederken Y-m-d olarak kaydediyor. Burada bir sorun yaşamıyorum. Ama picker'ın value su olan tarihi değiştirdiğimde, yani varsayılan değerinden başka bir tarih seçtiğimde format m/d/Y oluyor ve veritabanına 0000-00-00 olarak kaydediyor. JQuery'den datepicker formatını 9999-99-99 yaptım ama sonuç değişmedi. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PHP sayfanızın içinde şu kodu kullanarak Datepicker formatını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz:

     <script>
            $(function () {
                $(".tarih").datepicker({
                    dateFormat: "dd.mm.yy"
                });
            })
        </script>

    Aşağıdaki gibi kolayca formatı değiştirebilirsiniz:

    yy-mm-dd : 2015-12-10

    dd-mm-yy: 10-12-2015

    dd/mm/yy:  10/12/2015

    dd.mm.yy: 10.12.2015

    alattin alattin (16999)