Php ile beni hatırla sistemi yapımı?

Merhabalar ben php kullanarak beni hatırla sistemi yapmak istiyorum.Bunu yapabilmek için cookie kullanıldığını biliyorum ama cookie içinde şifre gibi bilgilerin saklanmasının zararlı olduğunuda biliyorum.Php ile beni hatırla sistemi nasıl yapabilirim?

@alattin abi konuya bekleniyor.

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cookie içinde şifre saklanmaz @yumuklusucurta . Beni hatırla sistemlerinde zaten şifreyi saklamana gerek yoktur. Kullanıcı login olduğu zaman kullanıcı bilgisayarına Cookie ile şifreli bir şekilde kullanıcı adı, id gibi bilgileri atman yeterli olur.

    Burada senin için bir örnek var: https://deano.me/2015/04/php-remember-me-using-cookies/

    alattin alattin (16999)