php ile iki değer arasındaki veriyi almak

istediğim şey şu örneğin bir metin var ve metnin içinde şöyle bir yazı var diyelim     <asd>metinyazısı</asd>    benim istediğim php ile bu yazıyı bulmak sonrada bunu <div class="asd">asdasd</div> şeklinde çevirmek bu sanırım preg_replace ile yapılabiliyor yazmayı denedim ama beceremedim.

@alattin abi sizi konuya bekliyorum bu arada kullandığım teknolojiler php, jquery

Soru güncel.

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    $metin ='Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Officia, ex earum. Consequatur eum inventore repellendus, veniam voluptatibus repellat delectus laborum modi rerum! Ea vel, tempore fugiat exercitationem dignissimos eos delectus!';

    //aranacak metin

    if (strstr($metin, "ipsum")) {

    	echo "metin var";

    //metin varsa bi degişken oluştur class yaz
    	$yeniclass="ipsum";
    }else{
    	echo "metin yok";
    }

     ?>
    //kısa ifle degiştirebilrsin
    <div class="<?php echo isset($yeniclass) ? $yeniclass : null; ?>">Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quam autem excepturi aliquam magnam velit beatae odit laboriosam atque, harum voluptates pariatur numquam laborum itaque tenetur hic, dolores officiis vitae, cum.</div>

    //kodları consolda çalışdır div class degiştini görürsün

    böyle anladım umarım yardımcı olmuşumdr..

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yazdığınız kod dan birşey anlayamadım çalıştırdım fakat işime yaramadı. yumuklusucurta 6 yıl önce