PHP ile Upload Ettiğim Video Açılmıyor!

Merhaba,

Yaptığım yönetim panelinde video upload etmem gerekiyor. Kod buldum ancak yüklenen video açılmıyor. Yani klasöre dosya geliyor ancak açılmıyor.

paristanbulima paristanbulima (228)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video sunucuya tam yüklenemiyor olabilir. Yüklemek istediğiniz videonun boyutu ile sunucuya yüklenen videonun boyutu aynı mı?

    PHP' den anlamam ama biraz araştırdığımda yüklenen videonun boyutunun limitleri aşması durumunda bu hata ile karşılaşabiliyormuşsunuz. Aşağıdaki parametre değerlerinin, yüklemek istediğiniz video boyutu tarafından geçilmediğini kontrol edebilirsiniz.

    • post_max_size
    • upload_max_filesize
    • memory_limit

    Bir de Godaddy gibi hosting şirketleri maksimum 128MB dosya upload işlemine izin veriyormuş (sanırım hosting paketinin varsayılan upload limiti bu).

    Küçük boyutlu (1-2 MB) video yüklemek istediğiniz de sorun oluyor mu?

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • 295KB'lık videoyu da açmıyor. Bu konuyu bende araştırdım php.ini dosyasının düzenlemesini yaptım. Sorun bundan kaynaklanmıyor sanırım. öyle olsa zaten hata vermesi gerekir video boyutu büyük diye. Çünkü kodda boyutu kontrol ediyor. Ama bu dosyayı yüklüyor, açmıyor. Hasarlı dosya gibi. Dosya bulunamadı diyor playerda. Başka bir çözümü olmalı :( paristanbulima 7 yıl önce
    • Evet, 2 dosyanın boyutu da aynı paristanbulima 7 yıl önce
    • video/mp4Invalid file hatası üzerinden yola çıktım. Peki video player video kaynağını doğru alıyor mu? Video player videoyu bulamıyor olabilir mi? Video sunucuya düzgün yükleniyor mu? İndirdiğinizde normal masaüstü video oynatıcı videoyu çalıştırabiliyor mu? alattin 7 yıl önce
    • ayy bunu denememiştim. Sunucuya atıp denedim. Dosyayı tekrar indirdim. Çalışıyor. Teşekkür ederim paristanbulima 7 yıl önce
    • Rica ederim, kolay gelsin alattin 7 yıl önce