PHP Para Biçimli Textbox

Merhaba,

PHP uygulamamdaki textbox'a para formatı vermek istiyorum. Yani sayıyı girerken otomatik nokta ve virgülle ayırabilir ya da el ile de girilebilir. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunu yapmak için PHP kullanmanıza  gerek yok Javascript ile halletmeniz daha doğru bir yöntem.

    Aşağıda textbox'a girilen değeri nokta ve virgül ile formatlayan bir kod var. Bu javascript kodunu kullanabilirsiniz.

    <!DOCTYPE html>

    <html lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head>
        <meta charset="utf-8" />
        <title></title>
    </head>
    <body>
        <script>
            function ParaFormat(Num) {
                Num += '';
                Num = Num.replace('.', ''); Num = Num.replace('.', ''); Num = Num.replace('.', '');
                x = Num.split(',');
                x1 = x[0];
                x2 = x.length > 1 ? ',' + x[1] : '';
                var rgx = /(\d+)(\d{3})/;
                while (rgx.test(x1))
                    x1 = x1.replace(rgx, '$1' + '.' + '$2');
                return x1 + x2;
            }
        </script>

        <input type="text" onkeyup="javascript:this.value=ParaFormat(this.value);" />
    </body>
    </html>

    Dilerseniz senaryonuza uygun şekilde nokta ve virgül formatlama şeklini değiştirebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Evet, istediğiö buydu. Teşekkür ederim paristanbulima 8 yıl önce
    • Harika işe yaramasına sevindim. Kolay gelsin. alattin 8 yıl önce
    • Teşekkür ederim. Size de kolay gelsin bir iş yapıyorsanız :) paristanbulima 8 yıl önce