php sayfa goruntüleme sorunu yardımcı olurmusunuz?

Merhaba arkadaslar phpde bır sorunum var yardımcı olabılırmısınız.

pageview calısıyor verıtabanına ip ve her sayfanın urlsi kayıt edılıyor başarılı

totalview calısmıyor sayfalara gırdıgınde saymıyor veri kayıt etmıyor.

Php Kodu:

<?php
  $host="localhost";
  $username="root";
  $password="";
  $databasename="sample";

  $connect=mysql_connect($host,$username,$password);
  $db=mysql_select_db($databasename);

  // gets the user IP Address
  $user_ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

  $check_ip = mysql_query("select userip from pageview where page='yourpage' and userip='$user_ip'");
  if(mysql_num_rows($check_ip)>=1)
  {

  }
  else
  {
    $insertview = mysql_query("insert into pageview values('','yourpage','$user_ip')");
    $updateview = mysql_query("update totalview set totalvisit = totalvisit+1 where page='yourpage' ");
  }
?>

<html>
<head>
</head>

<body>
  <?php
    $stmt = mysql_query("select totalvisit from totalview where page='yourpage' ");
  ?>
mysql kodu:

// pageview

CREATE TABLE `pageview` (
 `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 `page` text NOT NULL,
 `userip` text NOT NULL,
 PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=latin1

// totalview

CREATE TABLE `totalview` (
 `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 `page` text NOT NULL,
 `totalvisit` text NOT NULL,
 PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=latin1

reddragon reddragon (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Update cümlenizde bir hata görünmüyor print_r($updateview); yazarak bir cevap almayı deneyebilirsiniz.

    kartalkamil kartalkamil (1)