Phpmyadmindeki okunmaz şifreyi okunur hale getirmek

Arkadaşlar ben script yükledim çalışıyor.Ancak admin şifremi unuttum.phpmyadmine giriyorum ordan admins kısmında isim mail ve password kısmını görebiliyorum ancak password kısmı karmakarışık harf ve rakamlardan oluşuyor.Ben şifremi tabiki öyle yazmamıştım.ama unuttum.O karmakarışık rakam ve harfleri okunur hale getirmek mümkün mü?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunu okumanın mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine parolayı sıfırlamayı deneyebilirsin. Buradaki veri şifrelenmiş. Bu sebepte parolayı sıfırlamayı denemek daha doğru bir yöntem.

    Aşağıdaki yöntemi deneyebilirsin (denemedim, nette buldum)

    1. MySql konsolunda şu komutu çalıştır:
      mysqladmin -u root password 'yeniparola'

    2. Daha sonra phpMyAdmin içinde users(Kullanıcılar)'ı tıkla. Yukarıda verdiğin parolayı root kullanıcısı için ver.
    3. config.inc.php dosyanı bul ve burada da parolayı gir.
      $cfg['Servers'][$i]['password'] = 'yeniparola';

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin sağol hocamda ben çok iyi bilmiyorum linux cpanel kullanıyorum mysql consolunu nasıl açabilirim? sapphire 5 yıl önce
    • sunucuna ssh ile bağlanabiliyor musun? @sapphire alattin 5 yıl önce
    • eyvah hocam çok cahilim demekki ben shh nedir bilmiyorum.Açıklarsan sevinirim@alattin sapphire 5 yıl önce
    • ssh sunucuna uzaktan bağlanmanı ve yönetmeni sağlayan bir protokol. ssh ile bağlanırsan yazdığım komutu uygulayabilirsin. Cpanel kullanmadığım için bilmiyorum. Belki Cpanel içinden de konsola erişebiliyorsundur. Biraz karıştırmanda fayda var @sapphire alattin 5 yıl önce