Pil simgesinde (Prize takılı, doluyor) ibaresi yazıyor ama batarya şarj olmuyor.

Şu anda elimde bulunan bilgisayar fişe takılı şekilde çalışıyor ve pil simgesinin üzerine gelince de prize takılı, doluyor ibaresi çıkıyor ancak şarj hep aynı seviyede ve bilgisayar boşta hiç bir uygulama çalışmıyor, arka planda bir işlem gerçekleşmiyor buna rağmen pil seviyesi hep aynı şekilde duruyor. Prizden çektiğim zaman uyarı geliyor pil seviyeniz azalıyor şeklinde sonrasında tekrar takınca uyarı gidiyor 10 saniye pil simgesi üzerinde azalıp- artma şeklinde bir animasyon beliriyor ardından bu animasyon gidiyor tekrardan prize takılı, doluyor ibaresi çıkıyor yani adaptörde sıkıntı yok güç veriyor ancak sanki bilgisayarda bulunan batarya güç depolamıyor direk alınan güç çalışmaya harcanıyor. Bataryayı çıkarıp çalıştırıyorum bu seferde haliyle fişe takılı çalışıyor ama önceki ile aynı şekilde yani bilgisayarda bataryanın takılı olup olmaması hiç farketmiyor, aynı şekilde çalışıyor bana batarya bitmiş gibi geldi sizlerin de görüşlerini almak istedim.

Not: Bilgisayar 2.el ve büyük ihtimalle bataryası hiç değiştirilmedi.

noobxx noobxx (25)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhalde batarya ömrünü tamamlamış. Bundan emin olabilmek için başka bir uyumlu batarya kullanılarak denenebilir

    Bana kalsa bu denemeye dahi gerek görmeden yeni bir batarya satın alırım. Batarya satın alınırken marka model uyumuna dikkat edilmelidir. En iyi ve garantili olanıda PC'nin yetkili teknik servisinden alınanı olur. Fakat bu biraz pahalı olabilir.

    Not: Bu arada, bilgisayar şarj olmaz. Şarj olan bilgisayarda takılı olan bataryadır. Düzelttim :)

    temmuz temmuz (12505)