Pil simgesinden güç modu değiştirme seçeneği kayboldu.

Merhaba. Bilgisayarımı kapatım açtığımda ekte bulunan yerde güç modumu değiştirebildiğim bir çubuk vardı ancak şu an yok. Nasıl açabilirim acaba?

ek;
https://prnt.sc/DmkBSfXzFJ1j

kullanici79403 kullanici79403 (14)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınızı yüksek performans seçtiğiniz durumunda bu plan her türlü pil tasarrufunu devre dışı bıraktığı için kaydırıcı otomatik olarak kaybolur.

    Güç modu çubuğu nasıl geri getirilir?

    1. Pil simgesine sağ tık yaparak güç seçenekleri öğesine tıklayın.
    2. Pil ölçerde gösterilen planlar öğesi altında dengeli (önerilen) planı seçiniz.

    Güç modu çubuğu tekrar görünür olacaktır.

    Plan ayarlarını bulamıyorum yok?

    Sol menüde güç planı oluştur öğesine tıklayarak güç planı oluşturabilirsiniz.

    Sorununuz hala çözülmediyse, diğer adımlarla devam edin.

    Sfc nedir ve taraması nasıl yapılır?

    Sfs nedir, ne işe yarar gibi soruları derledik ve iki seçenekli bir eğitim oluşturduk, linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    Uzmanim net videolu öğreticimize göz atabilirsiniz.

    Uzmanim net yazılı öğreticimize göz atabilirsiniz.

    Size yardımcı olacak komutumuz aşağıdaki gibi olacaktır.

    sfc /scannow

    Cmd alanına komutu girerek enter bastıktan sonra tarama işlemini gerçekleştiriniz.

    Sfc taraması yapamıyorum şu bildiri karşıma geliyor?

    You must be an administrator running a console session in order to use the sfc untility.

    Yönetici olmanızı veya komutu çalıştırma izni vermenizi istiyor. Cmd yazın ve sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    bl4lev bl4lev (790)
    2 yıl önce cevaplandı

      up up up ..

      kullanici79403 kullanici79403 (14)