Piliniz çok sıcak, lütfen pili çıkartın

Avea in touch 3 marka telefonum  ' Piliniz çok sıcak, lütfen pili çıkartın ' hatasını veriyor  ve bu hatayı sadece şarj cihazına taktığımda veriyor.

dargette dargette (19)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Piliniz çok sıcak, lütfen pili çıkartın uyarısı aldığınızda gerçekten pil çok sıcak mı kontrol ettiniz mi?

    Eğer pil gerçekten çok ısınıyorsa telefonunuzu bir servise götürün. Ayrıca pil orjinal mi?

    Yan sanayi piller, orjinal olmayan piller sorun çıkarabiliyor.

    Şarj olurken ısınıyor mu kontrol edin. Aşırı ısınma söz konusu ise servis kaçınılmaz.

    Bir de telefonu sarj ettiğiniz ortam ısısı aşırı olmasın. Kalorifer peteği gibi ısı yayan ortamlardan uzak olsun.

    murat murat (12492)