Pilsiz laptopu kapattıktan sonra fişi çekmemek

Böyle yaptığımda elektrik harcar mı?

misty misty (556)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır bir enerji harcamaz.  Kapalı ve prize takılı bir televizyondan farkı yok. Kısaca laptopu prize takılı bırakabilirsin, bu bir güç tüketimine yol açmaz.

    Batarya olsaydı ve batarya boş olsaydı şarj için bir enerji harcanırdı. Kapalı bir laptop batarya doluysa ve fişe takılıysa yine güç harcamaz.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Ben de böyle düşünüyordum da emin olmak istedim Teşekkürler misty 3 yıl önce