Ping sorunu neyden kaynaklanır ve nasıl çözülür?

Merhaba. 16 mbps internet hızım var. 4 pc kullanıyoruz bu hızda ping olmazdı. Kota doldugunda ping oluyordu.Bu aralar ise 16 mbps hız da ping olmaya başladı.Ve sık sık oluyor. Sebebi nedir ? Modem yetersiz kalma  gibi durum olabilir mi ? Router ile ping düşer mi ?

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Burada daha önce paylaşmıştım : ping neden olur?

    Ping ile ilgili modemin yetersiz kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Kullandığın adsl modem zaten aynı zamanda bir router'dır. Yani Router'ın hızla, pingle bir ilgisi yoktur.

    hakan hakan (15394)