Pirrit suggestor nedir? Pirrit suggestor nasıl kaldırılır? Pirrit suggestor nasıl temizlenir?

Bilgisayarınızda, Firefox, Chrome tarayıcılarınızda Pirrit suggestor gibi bir eklenti görüyor olabilirsiniz.

Eklentiyi silseniz de tekrardan yerine gelen bu eklenti, Pirrit suggestor nedir?

Pirrit suggestor  nasıl kaldırılır? Pirrit suggestor  nasıl temizlenir?

Pirrit suggestor virüs mü?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pirrit suggestor nedir?

    Pirrit suggestor, google arama sonuçlarını değiştiren bir eklentidir. Google üzerinde yaptığınız arama sonuçları google sonuç sıralamasına göre değil, Pirrit suggestor'ın önerdiği şekilde görüntülenir. Pirrit suggestor eklentisinin önerileri genel olarak reklamları içerir ve yanıltıcı sonuçlar gösterilmektedir.

    Bu sebepten Pirrit suggestor bir tür istenmeyen yazılımdır.

    Pirrit suggestor virüs mü?

    Pirrit suggestor virüs değildir. Bulaşma, yayılma gibi belirtileri yoktur. Fakat sistem kaynaklarını, ram işlemci gibi kullanır. Doğal olarak bilgisayarınızda yavaşlamaya yol açar.

    Pirrit suggestor  nasıl kaldırılırPirrit suggestor  nasıl temizlenir?

    Pirrit suggestor kaldırma işlemi üç aşamadan oluşmaktadır.

    1. Pirrit suggestor eklentisinizi Chrome, firefox gibi tarayıcıların eklenti bölümünden silme.
    2. Pirrit suggestor  programlardan silme.
    3. Genel bir bakım ve sistem taraması.

    Pirrit suggestor Eklentisini Chrome'dan silme

    1. Chrome içerisinde Chrome ayarlar düğmesine basın (sağ üst köşede alt alta duran üç çizgi)
      Chrome Ayarlar

    2. Araçlar > Uzantılara gelin PirritSuggestor 2.2.2. yazan eklentiyi çöp sepeti simgesine tıklayarak silin.Pirrit Suggestor Temizleme

    3. Chrome 'dan böylelikle pirrit suggestor eklentisini silmiş oldunuz.

    Sonraki aşamada Pirrit suggestor program dosyalarını silmelisiniz.Pirrit suggestor program ekle kaldırda görünmez. Bu sebepten silme işlemini manuel yapmalısınız.

    Öncelikle Görev yöneticisinden Pirrit suggestor  çalışan uygulamasını sonlandırmalısınız.

    Pirrit suggestor  Programlardan Silme

    1. CTRL + Shift + ESC tuşlarına aynı anda basın. Görev yöneticisi çalışacaktır.
    2. Görev Yöneticisinde AutoUpdater.exe dosyasını bulun. Sağ tuşla tıklayın ve görevi sonlandırı seçin.
      pirrit suggestor görev yöneticisinden silme
    3. Daha sonra Bilgisayar > Yerel Disk (C) > Program Files yoluna gidin ve Pirrit klasörünü bulun. Sağ tuşla tıklayın ve sili seçin.
      Pirrit suggestor silme

    Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınızda genel bir temizlik ve bakım yapmanızda fayda var ve aşağıdai işlemleri adım adım takip edin.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Pirrit suggestor  kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Pirrit suggestor ​​ kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner  Pirrit suggestor istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Pirrit suggestor  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       aartemis​​ kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  Pirrit suggestor  temizleme

    Junkware,   Pirrit suggestor uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   Pirrit suggestor  kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki  Pirrit suggestor uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Pirrit suggestor ​​ kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    murat murat (12492)