pkpass dosyası nedir, pkpass dosyası nasıl açılır?

pkpass dosyası nedir?

pkpass dosyası nasıl açılır?

Android telefonlarda  pkpass dosyası nasıl açılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    pkpass dosyası nedir?

    pkpass dosyası aslında sıkıştırılmış ve içinde icon, resim barındıran bir dosyadır. pkpass dosyası genelde QR kodu barındıran ve dijital bilet için kullanılan bir dosyadır.

    Örneğin Biletix üzerinden bilet aldığınızda ve Cepte Bilet seçeneğini seçtiğinizde biletiniz size email ile ulaştırılır.  Size gönderilen email içinde uzantısı .pkpass olan ekler bulunur. Bu dosyalar akıllı telefon veya tablete aktarılmalı ve orada açılmalıdır.

    pkpass dosyası nasıl açılır?

    Android telefonlar için PassWallet  uygulaması, pkpass dosyalarını açmak için uygundur. PassWallet  uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz. PassWallet uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

    PassWallet uygulamasını indirip kurduktan sonra telefona pkpass dosyalarını aktarmak zorundasınız.

    Eğer emailleri telefondan kontrol ediyorsanız sadece email ekinde bulunan pkpass dosyalarınına dokunmanız yeterlidir. PassWallet  uygulaması otomatik olarak bu dosyaları içe alacak ve Canlı kategorisinde biletleriniz görünmeye başlayacaktır.

    Kaç biletiniz varsa o kadar PKPASS dosyası olacaktır.

    Eğer emai yoksa telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın ve pkpass dosyalarını telefona aktarın. Daha sonra PassWallet uygulamasında cihazı tara seçeneğine dokunun. PassWallet telefonu tarayacak ve pkpass dosyalarını bulacaktır. Daha sonra da otomatik olarak programın içine alacaktır.

    IOS cihazlarda, iPhone gibi Passbook uygulaması ile Pkpass dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

    murat murat (12492)