Play store den indirilen banka uygulamalar güvenli mi?

Yoksa bu uygulamaları bankaları kendi resmi sitelerinde mı indirmek daha doğru?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Play store'dan indirdiğin Banka uygulamaları güvenlidir.  Uygulamanın yapımcısına dikkat et sadece.

    Mesela  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garanti.cepsubesi&hl=tr

    garanti google play

    Mesela bu Garanti Bankasının  Google Play'e eklediği yazılımı. Güvenilirdir.

    Google Play'de güvenilir olmayan uygulamalar bu uygulamaları taklit eden uygulamalardır.  Yoksa üreticisi belli olan uygulamalarda bir sorun yok.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    Mesela Ziraat bankasının uygulamasını indireceksin o zaman ziraat yazsan direk çıkacak ziraat bankasının uygulaması kesinlikle güvenilirdir.

    Kendi web sitesinede girsen seni otomatik olarak google play'a atar indirmek için

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    Resmi sitesinden de indirebilirsin, play store'dan. Benim şuan play store'dan indirdiğim 3 tane banka uygulaması var. Ziraat Mobil, Enpara.com cep şubesi, Yapı kredi mobil. Bu tür bankacılık uygulamalarını taklit eden herhangi bir yazılımla karşılaşmadım, ama dikkatli olmanızda yarar var.

    hydra hydra (3800)