Play Store "hata kodu: 505" uygulama yüklenmiyor. Nasıl çözebilirim?

Önceden Asphalt 8 iniyordu, şimdi hata inmiyor ve 505 hata kodunu veriyor. Aynı zamanda Vegas Gangsteri oyununu da yükleyemiyorum.

.apk'da kuramıyorum, "durduruldu" hatası veriyor.

temmuz2004 temmuz2004 (47)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Play Store hatalarını düzeltmek için bazı çözüm önerileri:

    Google Play Store önbelleğini ve uygulama verilerini temizle

    • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamalar arasından Play Store'u bul ve seç
    • Gelen ekrandan Depolama bölümüne girip "verileri temizle" ve "önbelleği temizle" olmak üzere iki seçenek bulunur. Bunlar uygularsın

    NOT: Her Android cihazın menüsü farklı olduğu için Uygulama yöneticisi Ayarlara girince direkt karşına çıkmayabilir. Sonuç itibariyle bulman gereken yer orasıdır. Birazcık karıştırarak bulursun.

    Google hesabını kaldırıp yeniden ekle

    • Ayarlar > Hesaplar bölümüne gel ve Google'u seçerek cihazında ekli olan Google hesabının görüntüle
    • Hesabına tıklayıp cihazının menü simgesine dokun ve "hesabı kaldır" seçeneğine tıkla
    • Daha sonra Play Store'a gir, sana hesap eklemen gerektiğini söyleyecektir. Hesabını buradan tekrar eklersin

    Bu adımları yaptığında sorunun düzelmesi gerekir. Düzelmediyse ek olarak şu çözümleri dene:

    İndirme Yöneticisinin önbelleğini ve verilerini temüzile

    • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamar arasından İndirme Yöneticisini bul ve seç
    • Gelen ekrandan "verileri temizle" ve "önbelleği temizle" butonlarına tek tek tıklayıp İndirme Yöneticisini temizlersin

    Play Store güncellemelerini kaldır

    • Ayarlar > Uygulama yöneticisi bölümüne gelip uygulamalar arasından Play Store'u bul ve seç
    • Daha sonra "güncelemeleri kaldır" butonuna tıkla. Play Store'u fabrika sürümüne döndürmek istediğini soran bir uyarı çıkarsa bunu "evet" deyip onaylarsın.
    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    Merhaba

    Telefonunda Şu adımları izle

    Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store > Depeloma >Önbelleği Temizle

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)