Playstation 4 kumandası (Dualshock 4) kablosuz ve kablolu olarak bilgisayara nasıl bağlanır?

Playstation 4 kolunu bilgisayara nasıl bağlayabilirim?

Dualshock 4 bilgisayara nasıl bağlanır?

Playstation 4 kumandasını PC'ye nasıl bağlarım?

Dualshock 4 bilgisayarda çalışır mı?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dualshock 4 bilgisayara bağlama rehberi

    1. Dualshock 4 bilgisayara bağlama işlemi için gerekli olan dosyayı aşağıda bulunan linkten indiriniz.

      - DS4Windows.zip

    2. İndirmiş olduğunuz dosyaya sağ tıklayarak klasöre çıkartın.
    3. Çıkartmış olduğunuz klasöre girin ve DS4Windows uygulamasını çalıştırın.
    4. Çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.
      playstation-4-kumandasi-dualshock-4-bilgisayara-nasil-baglanir
    5. "Program Folder"a tıklayın.
    6. "Program Folder"a tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek gelecektir.
      playstation-4-kumandasi-dualshock-4-bilgisayara-nasil-baglanir
    7. Bu ekranda "Step 1: Install the DS4 Driver" seçeneğine tıklayın.
    8. DS4 için sürücüler yüklenecektir.
    9. Sürücüler yüklemesi bittiği zaman "Install Complete" yazısı çıkacaktır.
    10. "Install Complete" yazısını gördükten sonra "Finish"e tıklayın.
    11. Daha sonra program açılacaktır.
    12. Şimdi Dualshock 4'ü bilgisayarınıza bağlantı kablosu ile bağlayın.
    13. Programın üst menüsünde bulunan "Controllers" bölümünde Dualshock 4 cihazınız gözükecetir.

    Not: Dualshock 4 cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra "Controllers" sekmesi altında gözükmez ise DS4Windows programını kapatıp yeniden açarsanız Dualshock 4 bilgisayara bağlanacaktır.

    Not: Dualshock 4'ü bilgisayarınıza Dualshock 4 bilgisayara bağlama rehberi adımlarıyla ile bağlarsanız Dualshock 4 aynı zamanda şarj da olacaktır.

    Bu adımların ardından Dualshock 4 bilgisayara bağlama işlemi başarıyla tamamlanacaktır.

    Windows 8, 8.1 ve 10 sürümleri için Dualshock 4 PC'ye kablosuz olarak bağlama rehberi

    1. Dualshock 4 cihazınızın "Share" butonuna ve orta bölümde bulunan "PS" butonuna aynı anda basılı tutun.
    2. Bu iki tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra Dualshock 4 cihazınızın arka tarafında bulunan ışıklandırma yanıp sönecektir. Dualshock artık Bluetooth tarafından görülebilir durumda.
    3. Ardından bilgisayarınızda başlat menüsü açın.
    4. Arama bölümüne "Bluetooth Ayarları" yazarak bluetooth ayarlarına girin.
    5. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.
      dualshock-4-PC'ye-kablosuz-baglanti-rehberi
    6. Bluetooth'u açın. Ardından bluetooth tarama yapacaktır. Dualshock 4 cihanızın resmi olarak Sony tarafından sürücüsü bulunmadığı için Windows, XBOX 360 kontrolcüsü olarak tanıyacaktır.
    7. Dualshock 4 "Wireless Controller" olarak bluetooth ekranında gözükecektir.
    8. Ardından "Wireless Controller" tıklayarak Dualshock 4'ü bilgisayarınızın bluetooth servisiyle eşleştirin.

    Not: Windows 7 için kablosuz kullanım şu an çalışmıyor.

    Tüm bu adımların ardından Dualshock 4 PC'ye kablosuz olarak bağlama işlemi başarıyla tamamlanacaktır.

    brsozl brsozl (1961)