Playstore uygulama güncelleme

Merhaba, playstore uygulama güncellemeleri neden çok geç geliyor? Mesela güncelleme listesine bakıyorum 2 şubatta gelen chrome güncellemesi bugün az önce göründü? Sadece chrome değil, çoğu uygulama öyle. (Gerçi nadir de olsa 2-3 gün öncesinin güncellemesimi veren var ancak ne yazık ki anlık güncelleme verilmiyor) Sorun türkiyexe genel bir sorun mu yoksa?

rzgr rzgr (17)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Play Store otomatik güncellemeleri açık mı?

    1. Play Store'u açıp sol üstteki menü açılır ve ayarlara girilir.
    2. Play Store ayarlarından Uygulamaları otomatik güncelle diye bir ayar var.
    3. Bu ayarı Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle seçeneği seçilir.

    Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelleyi seçtiğinde bir uygulamaya güncelleme gelmişse, o an internet bağlantını kullanarak otomatik olarak güncellenecektir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler ama ben öyle istemiyorum. Güncellenmesini istemediğim gereksiz programlar var siste dosyası olduüu için de silemiyorum. Sadece istediğimde güncellensin ama yukardada yazdığım gibi neden 1-2 ay sonra geliyor li güncellemeker? rzgr 6 yıl önce
    • Sadece belirli programları otomatik güncellenecek şekilde ayarlayamayız. 1-2 ay sonra mı geliyor yoksa sen mi 1-2 ay sonra kontrol ediyorsun? Ayrıca her uygulamaya haftada bir güncelleme gelmez. Güncelleme takıntısına sahip olup arayışlar içine girmek doğru değildir. Otomatik güncellemeler kapalıysa siz ne zaman bakarsanız o zaman güncellenir. @rzgr omercik 6 yıl önce
    • İşte demek istediğim o, mesela bir ili hafta önce bakmıştım chrome güncelleme listesinde yoktu güncel duruyordu. Dün bakınca şubat güncellemesi vardı rzgr 6 yıl önce
    • Chrome Android uygulaması en son 6 Mart 2018 tarihinde güncellenmiş. Play Store'da öyle yazıyor. Şimdi tekrar kontrol edebilir misin? @rzgr omercik 6 yıl önce

    **Güncellemek istemediğiniz sistem programlarını Devre dışı bırakarak güncellenmesini engellemeniz mümkün.**

    Google Play Store da Otomatik güncelle[✓] olduğu sürece ve cihazınıza uyumlu bir güncelleme geldikçe program otomatik olarak güncellenecektirler. Bazı programların geliştiricileri programı ne kadar sık kullanıyorsanız o kadar çok sıklıkta güncelleme gönderirler. Örnek olarak Chrome uygulamasını günde 15 dk kullanan bir kullanıcı günde 3 saat kullanan bir kullanıcıya göre daha seyrek güncelleme alacaktır, burdaki amaç programın hataları olduğu zaman sık kullanılan kullanıcılar daha çabuk geliştiriciye dönecek ve programda stabilite artacak. Kısacası siz açın oto güncellemeyi, size güncelleme geldikçe güncellenir onlar.

    fbarda fbarda (26)