Please Install Flash Player Pro To Continue virüs uyarısı

Facebook Youtube  gibi sitelere girdiğimde Download Flash Player Pro  / Please Install Flash Player Pro To Continue  şeklinde uyarı alıyorum.

Google, Facebook, Youtube gibi sitelere girmiyor aşağıdaki bilgileri içeren bir siteye yönleniyor.

Download Flash Player Pro

Please Install Flash Player Pro To Continue

Install Remind me later

Download Flash Player Pro  / Please Install Flash Player Pro To Continue virüs mü? Download Flash Player Pro  / Please Install Flash Player Pro To Continue  yazısından nasıl kurtulurum?

 Daha düne kadar Flash player ile videoları oynatabiliyordum. Sizce sorun nedir, virüs mü bulaştı?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Please Install Flash Player Pro To Continue  uyarısı genelde fake yani sahte Flash player uyarısıdır.

    Flash player internet üzerindeki pek çok videoyu izlemenizi sağlayan, Facebook gibi sosyal medya siteleri üzerindeki oyunları oynayabilmeniz için gerekli bir yazılımdır. Eğer Flash Player bilgisayarınızda kurulu değilse, oyun oynayamaz videoları izleyemezsiniz.

    Fakat buradaki uyarı Flash Player ile alakasızdır. Hackerlar veya para kazanmak isteyen kötü niyetli kişiler tarafından geliştirilen yazılımlar kullanıcıları kandırır ve yanlış yönlendirerek kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı yazılımlar yükletirler.

    Buaradaki Flash Player Virüsü gibi zararlı yazılımlar bilgisayardan kesinlikle kaldırılmalıdır.

    Bilgisayarınıza bulaşan bir virüs veya potansiyel istenmeyen yazılım bu uyarıya sebep verebilir. Son dönemde yüklediğiniz bir yazılım, bir program var mı?  Bu program ile birlikte bilgisayarınıza istenmeyen yazılım yüklenmiş olma olasılığı çok yüksek.

    Please Install Flash Player Pro To Continue uyarısından kurtulmak için öncelikle bilgisayarınıza bulaşan programı  bulmalı ve silmelisiniz.

    Please Install Flash Player Pro To Continue gibi mesajlar kötü niyetli kişilerin bilgisayarınıza virüs veya zararlı program yükletmek için kullandıkları bir sosyal mühendislik tekniğidir.

    Uyarı ile kullanıcının kullandığı bir programı yüklemesi istenir, kullanıcı Flash Player yüklediğini sanarak bir zararlı yazılım, virüs, trojan veya büyük olasılıkla bir reklam yazılımı adware yükler.

    Eğer Please Update Your Flash Player  ekranına install tıkladıysanız bilgisayarınıza bir reklam yazılımı yüklenmiş demektir.

    Please Install Flash Player Pro To Continue  ekranında yüklenen yazılım virüs olmamakla beraber kaynağı belirsiz bir alandan gelme ihtimaline karşı yinede virüs taraması yapmalısınız. Bu tür reklam yazılımları her zaman şüphelidir. Reklam yazılımının sahibine para kazandırma amacını barındırmaktadır.

    Yine bu reklam yazılımları trojan özellikleri gösterebilir. Yani bilgisayarınız ile ilgili bilgiler toplayabilir, şifre parola, kullanıcı adı gibi bilgilerinizin başkalarının eline geçmesine sebep olabilir. Virüsler gibi kendini kopyalamak yayılmak, USB belleklere bulaşmak gibi özellikleri yoktur. Yine virüsler gibi amacı bilgisayarınızı yavaşlatmak ve sistemin çökmesini sağlamak değil yapımcısına para kazandırmaktır.

    Please Install Flash Player Pro To Continue uyarısı nasıl kaldırılır?

    Please Install Flash Player Pro To Continue uyarısını kaldırmak için aşağıdaki işlemleri eksiksiz ve adımlarını atlamadan yapmalısınız.

    ADIM 1: Please Install Flash Player Pro To Continue uyarısına sebep olan yazılımını programlardan kaldırma

    1. Windowx XP, Windows Vista, Windowx 7'de Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi,  tıklayın.

    2. Windows 8 işletim sistemi kullananlar Başlangıç ekranında Denetim Masası yazarak denetim masasını açabilirler.

    3. Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    4. Yüklü olan programlarda ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın. Burada ne olduğunu bilmediğiniz bir program varsa uzmanim.net facebook adresine yüklü olan programları gönderebilirsiniz. Buradan hangisi kaldırılmalı size yardımcı olmaya çalışırız veya sorunuzu düzenleyerek yüklü olan şüpjeli yazılımların adlarını yazabilirsiniz.
    5. Eğer şu programlardan birisi yüklü ise kesin kaldırın:
      flash-Enhancer
      SafeSaver,
      DP1815
      Video Player
      Convert Files for Free
      Plus-HD 1.3
      BetterSurf
      Media Player 1.1
      YutubeAdBlock 1.2,
      Savings Bull,
      Feven Pro 1.1
      Websteroids QuickShare, Lightspark, Surftastic, Software Version Updater, Media Viewer 1.1

    ADIM 2: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Please Install Flash Player Pro To Continue  kaldırma

    AdwCleaner indir adresinden AdwCleaner indirebilirsiniz.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijacker yazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    ADIM 3: Please Install Flash Player Pro To Continue virüs temizleme

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde tarayıcıya bulaşan eklentileri silme aşamasına geçin.

    Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

    ADIM 4: Please Install Flash Player Pro To Continue .Please upgrade to continue uyarısını  kaldırma: Chrome Eklentilerini Silme

    Chrome'u açın ve aşağıdaki yönergeleri izleyerek Chrome zararlı eklentilerini silin.

    1. Google Chrome u açın.
    2. Araçlar > Uzantıları seçin.Adcash nasıl temizlenir chrome
    3. Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Adcash, RelopiX, Youbar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk ToolbarlinkbuckseBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoom Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.Chrome  Adcash uzantılar kaldır

    Please Install Flash Player Pro To Continue .Please upgrade to continue uyarısını Mozilla Firefox'da alıyorsanız şu işlemleri yapın:

    1. Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın
    2. Açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin
    3. Canadaalltax kaldırma: Firefox sıfırlama Adcash  nasıl silinir firefox
    4. Açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Please Install Flash Player Pro To Continue uyarısı  kaldırma işlemi bitecektir.  Bilgisayarı yeniden açın ve kontrol edin.

    Eğer sorun devam ederse bana yorum olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bu uyarı hangi tarayıcıda çıkıyorsa ayarlarını sıfırlamalısın. Bilgisayarını da malware taraması yapmanda fayda var.

      doancan doancan (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        Merhaba öncelikle bilgisayarınızda virüs var bu sebepten dolayı flash player virüsü ile karşı karşıyasınız aslında yukarıda gördüğünüz sarı bölümdeki flash hatası bir uyarı değil sayfanın içeriğindeki bir resimdir. bu yüzden aşağıdaki adımları eksiksiz uygularsanız sorununuz çözülecektir...

        1 AWDCLEANER İNDİR

        • Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

           linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
        • Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
        • İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
          Default Tab     kaldır - adwCleaner
          ADWCleaner Default Tab  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
        • Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Default Tab  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
          Default Tab    kaldırma - temizleme ekranı
          ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

        Bunların ardından aşağıdaki linkteki üç adet toolkit dosyasını indirip kurunuz ve sorununuz çözülmüştür.

        1.Adobe Flash Player (not isteğe  bağlı teklifteki mcafee antivirüs seçili onun checkin kaldırınız)

        2.Adobe Shockwave Player

        3Java Player (not onaylayın ve ücretsiz indirme işlemini başlatına tıklatın javayı kurarken farklı bir setup dosyası açmayınız aksi takirde hata verir..)

        Saygılarımla.

        laboustasarim laboustasarim (693)
        10 yıl önce cevaplandı

          Tüm dediklerinizi yaptım ancak hala aynı sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

          rugal rugal (1)
          10 yıl önce cevaplandı

            Merhaba Eğer aldığınız hata bu ise;

            Hata sayfasında iken yenile butonuna (kırmızı ile yuvarlak içine aldım) tıklayım sonucu yazabilir misiniz?

            ismailsarp ismailsarp (6010)